Czym różnią się od siebie Rakiety Śnieżne MSR Lightning i Revo?

utworzone przez | Rakiety Śnieżne, Sprzęt

Czym różnią się od siebie rakiety śnieżne MSR Lightning i Revo?

Oba modele rakiet mają doskonałą przyczepność, ergonomiczny kształt i możliwość dołączenia przedłużacza Modular Flotation Tails. Obie mają określone zalety, wybór modelu zależy od preferencji i doświadczeń użytkownika.

Rakiety Śnieżne Lightning

Ultralekkość

Rozwiązanie typu Lightning, zalecane do szybkich wypadów „na lekko”, oparte jest na wzorze tradycyjnych, ramowych rakiet śniżnych. Zewnętrzna rama, wycinana laserowo z aluminum lotniczego, zapewnia doskonałą przyczepność przy minimalnej wadze. Lekkość i wytrzymałość zapewnia część robocza rakiety, wykonana z rozpiętego na ramie nylonu balistycznego.

Model zalecany na wyprawy, gdzie priorytetem jest minimalizacja ciężaru.

Znakomita przyczepność

W modelu Lightning zastosowano najbardziej zaawansowany system zapewniający przyczepność. Dzięki ostrym zębom umieszczonym na obwodzie rakiety zapewniona jest przyczepność w każdym kierunku, pozwalając zachować doskonałą stabilność na podejściach i trawersach.

Ponadto, rakiety Lightning, jako jedyny model MSR, zaopatrzone są w dolnej części w dwie ząbkowane poprzeczki (w innych modelach jest jedna ząbkowana poprzeczka). Te dodatkowe punkty zaczepienia zwiększają przyczepność w trudnych warunkach, takich jak zbity śnieg i lód lub zejścia ze zboczy.

Jedną z cech modelu Lightning jest również bardziej „cicha” praca na śniegu, w przeciwieństwie do wykonanych z tworzywa sztucznego masywnych rakiet Revo, co ułatwia kontemplowanie w ciszy uroków zimowego krajobrazu.

Lekkie i przyczepne, rakiety śnieżne Lightning są dobrym sprzętem na wielodniowe wyprawy, jednodniowe wypady na szczyty wulkanów czy szybkie wycieczki „na lekko”. Zapewnią szybki, sprawny marsz i pewny każdy krok.

Rakiety Śnieżne REVO

Niezwykła wytrzymałość i trwałość

Najnowszym rozwinięciem kultowej rakiety śnieżnej MSR – Denali Classic, jest model Revo, odznaczający się znakomitą wytrzymałością. Rakiety Revo są dobrym wyborem na wyprawach, gdzie może dominować teren skalisty.

Wykonana ze specjalnie opracowanego polimeru jej dolna część jest odporna na uderzenia i zapewnia dużą wytrzymałość w niskich temperaturach, dzięki czemu model ten jest bardziej odpowiedni od wersji z nylonem balistycznym na trudny, skalisty teren.

Warto również zwrócić uwagę na inne zalety: Metalowe obrzeże rakiety ukształtowane jest podobnie, jak w modelu Lightning, jednak wykonane jest z wytrzymałej stali martenzytycznej, twardej oraz odpornej na ścieranie i odkształcenia podczas poruszania się w nieprzyjaznym terenie.

Pomimo wysokiej wytrzymałości, model Revo jest cięższy tylko o ok.142 g od każdego z modeli Lightning. Warto więc pogodzić się z nieco większym ciężarem, jeżeli naszym priorytetem jest wytrzymałość.

Elastyczność i skrętność (Torsional Flex)

Rakiety Lightning i Revo różnią się nieco komfortem użytkowania. Sztywna, jednoczęściowa rama rakiet Lightning powoduje odczucie „twadości” podczas użytkowania, w przeciwieństwie do modelu Revo, z dolną częścią roboczą wykonaną z tworzywa sztucznego, z założenia bardziej elastycznego. Pondto część nosowa rakiet Revo jest niezależnym elementem rakiety, zwiększając jej giętkość skrętną, co umożliwia lepsze dodstosowanie się do nierówności terenu. Trudno jest różnicować subiektywne upodobania; część z użytkowników preferuje podczas wędrówki giętki model Revo w przeciwieństwie do sztywnego modelu Lightning.

Dzięki swojej solidnej konstrukcji rakiety Revo można zlecić na dłuższe wyprawy, gdy na początku lub końcu szonu możemy napotkać teren z przewagą skał, mniej przyjazny dla rakiet śnieżnych.

Serie rakiet śnieżnych Lightning i Revo dostępne są w modelach Ascent, Explore i Trails. Więcej porad, jaki model wybrać na wyprawę, znajdziesz tutaj: Jak wybrać rakiety śnieżne na każdą wędrówkę.

Autorem wpisu jest MSR Team. Oryginalny artykuł został opublikowany na oficicjalnym blogu MSR: www.thesummitregister.com

Zobacz Inne Wpisy na blogu

Buty Trekkingowe Garmont Misurina – Test Rafała Króla

  Mniej więcej każdy, kto szuka porządnych butów trekkingowych wie, że: najlepsze podeszwy to Vibram, niezawodna wodoodporność to Gore-Tex, a stabilizacja w kostce to gwarancja na to, że nie skręcimy nogi. Tylko, że buty które posiadają te elementy, kosztują obecnie...

Test materaca turystycznego NeoAir All Season SV

  Od czasów gdy wraz z mężem dostaliśmy w prezencie ślubnym maty samopompujące Thermarest, jesteśmy nieustającymi zwolennikami spania pod namiotem z wykorzystaniem tego typu sprzętu. Było to już ładnych kilkanaście lat temu (lepiej się nie przyznawać, jak dawno...). Z...

Recenzja Żywności Liofilizowanej Summit to Eat

  Nowa marka żywności liofilizowanej Summit to Eat Zwróćcie uwagę na nową markę żywności liofilizowanej na naszym rynku - Summit to Eat. Od pierwszej zjedzonej paczki mogę powiedzieć, że ta firma wie o co chodzi. Przede wszystkim - jedzenie jest smaczne i syte. Można...

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

R
RABAT 15%
Wpisz proszę swoje dane oraz zaznacz zgody poniżej, abyś mógł otrzymać wiadomość z kodem rabatowym natychmiast!
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną na mój adres e-mail pochodzących od PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867 moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*