Czym różnią się od siebie Rakiety Śnieżne MSR Lightning i Revo?

utworzone przez | Rakiety Śnieżne, Sprzęt

Czym różnią się od siebie rakiety śnieżne MSR Lightning i Revo?

Oba modele rakiet mają doskonałą przyczepność, ergonomiczny kształt i możliwość dołączenia przedłużacza Modular Flotation Tails. Obie mają określone zalety, wybór modelu zależy od preferencji i doświadczeń użytkownika.

Rakiety Śnieżne Lightning

Ultralekkość

Rozwiązanie typu Lightning, zalecane do szybkich wypadów „na lekko”, oparte jest na wzorze tradycyjnych, ramowych rakiet śniżnych. Zewnętrzna rama, wycinana laserowo z aluminum lotniczego, zapewnia doskonałą przyczepność przy minimalnej wadze. Lekkość i wytrzymałość zapewnia część robocza rakiety, wykonana z rozpiętego na ramie nylonu balistycznego.

Model zalecany na wyprawy, gdzie priorytetem jest minimalizacja ciężaru.

Znakomita przyczepność

W modelu Lightning zastosowano najbardziej zaawansowany system zapewniający przyczepność. Dzięki ostrym zębom umieszczonym na obwodzie rakiety zapewniona jest przyczepność w każdym kierunku, pozwalając zachować doskonałą stabilność na podejściach i trawersach.

Ponadto, rakiety Lightning, jako jedyny model MSR, zaopatrzone są w dolnej części w dwie ząbkowane poprzeczki (w innych modelach jest jedna ząbkowana poprzeczka). Te dodatkowe punkty zaczepienia zwiększają przyczepność w trudnych warunkach, takich jak zbity śnieg i lód lub zejścia ze zboczy.

Jedną z cech modelu Lightning jest również bardziej „cicha” praca na śniegu, w przeciwieństwie do wykonanych z tworzywa sztucznego masywnych rakiet Revo, co ułatwia kontemplowanie w ciszy uroków zimowego krajobrazu.

Lekkie i przyczepne, rakiety śnieżne Lightning są dobrym sprzętem na wielodniowe wyprawy, jednodniowe wypady na szczyty wulkanów czy szybkie wycieczki „na lekko”. Zapewnią szybki, sprawny marsz i pewny każdy krok.

Rakiety Śnieżne REVO

Niezwykła wytrzymałość i trwałość

Najnowszym rozwinięciem kultowej rakiety śnieżnej MSR – Denali Classic, jest model Revo, odznaczający się znakomitą wytrzymałością. Rakiety Revo są dobrym wyborem na wyprawach, gdzie może dominować teren skalisty.

Wykonana ze specjalnie opracowanego polimeru jej dolna część jest odporna na uderzenia i zapewnia dużą wytrzymałość w niskich temperaturach, dzięki czemu model ten jest bardziej odpowiedni od wersji z nylonem balistycznym na trudny, skalisty teren.

Warto również zwrócić uwagę na inne zalety: Metalowe obrzeże rakiety ukształtowane jest podobnie, jak w modelu Lightning, jednak wykonane jest z wytrzymałej stali martenzytycznej, twardej oraz odpornej na ścieranie i odkształcenia podczas poruszania się w nieprzyjaznym terenie.

Pomimo wysokiej wytrzymałości, model Revo jest cięższy tylko o ok.142 g od każdego z modeli Lightning. Warto więc pogodzić się z nieco większym ciężarem, jeżeli naszym priorytetem jest wytrzymałość.

Elastyczność i skrętność (Torsional Flex)

Rakiety Lightning i Revo różnią się nieco komfortem użytkowania. Sztywna, jednoczęściowa rama rakiet Lightning powoduje odczucie „twadości” podczas użytkowania, w przeciwieństwie do modelu Revo, z dolną częścią roboczą wykonaną z tworzywa sztucznego, z założenia bardziej elastycznego. Pondto część nosowa rakiet Revo jest niezależnym elementem rakiety, zwiększając jej giętkość skrętną, co umożliwia lepsze dodstosowanie się do nierówności terenu. Trudno jest różnicować subiektywne upodobania; część z użytkowników preferuje podczas wędrówki giętki model Revo w przeciwieństwie do sztywnego modelu Lightning.

Dzięki swojej solidnej konstrukcji rakiety Revo można zlecić na dłuższe wyprawy, gdy na początku lub końcu szonu możemy napotkać teren z przewagą skał, mniej przyjazny dla rakiet śnieżnych.

Serie rakiet śnieżnych Lightning i Revo dostępne są w modelach Ascent, Explore i Trails. Więcej porad, jaki model wybrać na wyprawę, znajdziesz tutaj: Jak wybrać rakiety śnieżne na każdą wędrówkę.

Autorem wpisu jest MSR Team. Oryginalny artykuł został opublikowany na oficicjalnym blogu MSR: www.thesummitregister.com

Zobacz Inne Wpisy na blogu

Woda na wyprawie 101: Niebezpieczne Strefy

  Po długim dniu na trasie bardzo kusząco może wyglądać chłodny strumyk, ale zawsze warto wtedy zastanowić się nad niebezpieczeństwem związanym z ewentualnym zanieczyszczeniem wody. Najlepszym sposobem zminimalizowania ryzyka jest stosowanie systemów filtracji i...

Uzdatnianie wody 101: Wirusy

  Wirusy są najmniejszymi z organizmów chorobotwórczych zamieszkujących środowisko wodne – mniejsze od pierwotniaków i bakterii. Te zjadliwe organizmy są również najmniej zbadane przez naukowców, jak również powodują największą ilość zachorowań wśród ludzi. Należy...

Uzdatnianie wody 101: Bakterie

  Bakterie obecne są wszędzie. Znajdują się w ciele człowieka i na jego skórze, glebie, w pozornie czystych i chłodnych naturalnych zbiornikach wodnych. W większości nieszkodliwe, te jednokomórkowe mikroorganizmy występują powszechnie w rzekach i jeziorach. Ludzie i...

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

R
RABAT 15%
Wpisz proszę swoje dane oraz zaznacz zgody poniżej, abyś mógł otrzymać wiadomość z kodem rabatowym natychmiast!
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną na mój adres e-mail pochodzących od PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867 moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
Odbierz Rabat Teraz
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaakceptuj obydwie zgody, abyśmy mogli wysłać Ci rabat.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych,produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną na mój e-mail.