Jak impregnować Buty, Odzież i Sprzęt? – Poradnik Pakera cz. 1

utworzone przez | Impregnacja, Porady

Jeżeli jesteś posiadaczem nowoczesnego sprzętu outdoorowego – wiesz, że stosowane w nim nowatorskie rozwiązania techniczne zapewniają znakomitą ochronę przed warunkami atmosferycznymi i chłodem, a także zapewniają schronienie w nocy i bezpieczeństwo w dzień. Dysponując nowoczesnym sprzętem łatwiej przetrwać zagrożenia, które mogą przytrafić się w podróży, niezależnie od tego, czy jesteś wziętym odkrywcą, czy niedzielnym turystą.

Wysokiej klasy sprzęt wymaga jednak starannej konserwacji. Kurz, brud i naturalne zużycie pogarszają z czasem jego znakomite parametry. Ważną sprawą jest więc regularne czyszczenie oraz impregnację butów, kurtek czy sprzętu outdoorowego.

Właściwie przeprowadzone zabiegi konserwacyjne, poza przywróceniem sprzętowi estetycznego wyglądu, przywracają również jego parametry użytkowe i poprawiają trwałość. Należy tu jednak zaznaczyć, że tradycyjne pranie w proszku do prania nie jest w tym wypadku odpowiednim zabiegiem i może uszkodzić cenny sprzęt; niezbędne jest więc zastosowanie środków specjalistycznych.

Firma Granger’s przychodzi tu z pomocą, od 77 lat opracowując i wdrażając środki służące impregnacji butów, odzieży i sprzętu turystycznego, przy czym ze względu na specyfikę zagadnienia, unika się tu zasady „jeden środek do wszystkiego”. Doświadczenie pokazuje, że jeśli chcemy osiągnąć właściwy efekt, każdy rodzaj obuwia, odzieży lub sprzętu wymaga nieco innych zabiegów konserwacyjnych.

Namioty, buty, odzież, śpiwory – W tym poradniku przedstawiamy środki do pielęgnacji oraz impregnacji każdego rodzaju sprzętu – stosując je, może zapomnisz wreszcie o przemoczonych butach i przeciekającym namiocie. Jeśli buty turystyczne straciły fason, a wodoodporna kurtka przemaka – zapoznaj się z naszym poradnikiem. Jeżeli zastosujesz się do naszych porad, sprzęt będzie jak nowy.

Spis Treści

  1. Impregnacja Butów
  2. Impregnacja Kurtek i Odzieży Outdoorowej
  3. Impregnacja Namiotów
  4. Impregnacja plecaków i toreb
  5. Impregnacja odzieży Merino
  6. Impregnacja śpiworów i odzieży puchowej

Zobacz Inne Wpisy na blogu

Jak Czyścić Buty Turystyczne i Sprzęt

Preparat Granger’s Footwear + Gear Cleaner w sprayu przeznaczony jest do czyszczenia obuwia, wszelkiego rodzaju technicznej odzieży outdoorowej i innego sprzętu …

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *