Jak Impregnować Obuwie – Poradnik Pakera cz. 2

utworzone przez | Impregnacja, Porady

Buty są najciężej pracującym elementem ekwipunku turystycznego. Niezależnie od rodzaju naszej aktywności, stale pracują, pozostając w ciągłym kontakcie z podłożem. Impregnaty do butów Granger’s ułatwiają utrzymanie obuwia w dobrej kondycji. Niezależnie od tego, czy chcesz przywrócić świetność swoim starym butom, czy po prostu zadbać o nowe, zapoznaj się z kilkoma podstawowymi zasadami konserwacji obuwia.

Pierwszym etapem musi być zawsze dokładne oczyszczenie. Najlepiej robić to regularnie – czyszczenie obuwia po każdej wyprawie zapobiegnie nawarstwianiu się brudu.

  • Przy pomocy szczoteczki usuń błoto i luźne zanieczyszczenia,
  • Oczyść buty przy pomocy preparatu Granger’s Gear Cleaner. Nanieś preparat na buty i zetrzyj nadmiar ściereczką lub gąbką.
  • W razie potrzeby, spryskaj wnętrze preparatem Granger’s Odour Eliminator, który usunie brzydkie zapachy i bakterie, które są ich powodem.
  • Pozostaw buty do naturalnego wyschnięcia. Dla przyspieszenia schnięcia można wypełnić ich wnętrze zwiniętymi gazetami.

Po wyschnięciu, należy poddać obuwie zabiegom impregnująco – konserwującym. Sposób i częstotliwość ich przeprowadzania zależy od rodzaju materiału, z którego są wykonane (skóra lub tkanina).

  • Do butów skórzanych należy użyć preparatu Leather Conditioner,  standardowej pasty do butów ze skóry G-Wax lub pasty Wax (do skóry licowej). Najlepiej wykonywać to po każdorazowym użyciu, zabezpieczy skórę przed wysychaniem i pękaniem,
  • Dla butów wykonanych z tkanin, z membraną lub ze skóry zamszowej i nubuku użyj preparatu Granger’s Footwear Repel doskonale nadającego wodoodporność. Skuteczność impregnacji jest wystarczająca, gdy krople wody spływają swobodnie po tkaninie. Odnawiaj impregnację w miarę potrzeby.

Wkładki i sznurówki należy wymieniać w miarę bieżących potrzeb. Optymalny okres użytkowania wkładek to ok. 18 miesięcy, w zależności od intensywności użytkowania. Aby nie dopuścić do zerwania sznurówek, warto wymienić je na nowe, gdy tylko zauważysz pierwsze objawy zużycia.

Zobacz Inne Wpisy na blogu

Jak Czyścić Buty Turystyczne i Sprzęt

Preparat Granger’s Footwear + Gear Cleaner w sprayu przeznaczony jest do czyszczenia obuwia, wszelkiego rodzaju technicznej odzieży outdoorowej i innego sprzętu …

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *