Produkty LifeStraw to rewelacyjne filtry, jedyne w swoim rodzaju. Testowane i sprawdzone w najcięższych warunkach i w każdej sytuacji.  Testy terenowe były poprzedzone testami laboratoryjnymi, spełniającymi najsurowsze normy. Technologia filtra LifeStraw została wprowadzona w 2005 roku w wyniku zapotrzebowania na urządzenie do oczyszczania wody skażonej na skutek katastrof naturalnych (trzęsienia ziemi, huragany, tsunami). Obecnie jest w powszechnym użyciu przede wszystkim w miejscach, gdzie nie ma dostępu do świeżej i czystej wody.

Zdolności filtracyjne technologii LifeStraw pozwalają na uzyskanie wody spełniającej normy UE EPA dla wody pitnej. Zapewniają usunięcie 99,9999% bakterii takich jak: escherichia coli, salmonella, bakterie cholery itp. oraz 99,9% cyst pasożytów takich jak kryptosporydia, lamblie i inne organizmy chorobotwórcze. Stosowanie filtra LifeStraw znacząco redukuje niebezpieczeństwo zakażeń chorobami przewodu pokarmowego takimi jak dezynteria, salmonelloza, biegunki itp. Technologia LifeStraw została nagrodzona wieloma najwyższymi i najbardziej prestiżowymi wyróżnieniami.

filtr-do-wody-lifestraw-personal

Filtr LifeStraw jest prosty i łatwy w użyciu, jego żywotność pozwala na przefiltrowanie przynajmniej 1000 litrów wody. Pozwala pić bezpośrednio z otwartych zbiorników wodnych, a dzięki niewielkiej wadze i wymiarom jest niezastąpiony w podróży, na biwaku i wszędzie tam, gdzie woda może być skażona bakteriami lub pasożytami.

Filtr słomkowy LifeStraw jest dostępny w 2 wersjach: LifeStraw Personal i LifeStraw Go (w butelce).

filtr-do-wody-lifestraw-go

Firma, do której należy marka Lifestraw, nazywa się Vestergaard i pochodzi ze Szwajcarii. Tam znajduje się siedziba firmy, a jej biura są rozmieszczone na całym świecie. Sztab ludzi pracuje na rzecz polepszenia życia na planecie:
– prowadzi szeroko zakrojone działania mające na celu humanitarną pomoc ludziom w najtrudniejszych sytuacjach i warunkach,
– działa na rzecz wyeliminowania groźnych chorób, takich jak np malaria, chorób układu pokarmowego oraz chorób tropikalnych,
– prowadzi badania na rzecz eliminacji wirusa HIV w krajach mniej rozwiniętych oraz zmniejszenia ocieplenia się klimatu.
Vestergaard produkuje również mnoskitiery nasączone środkiem insektobójczym.

Firma Vestergaard jest dumna ze swojej współpracy z rządami wielu krajów oraz organizacjami humanitarnymi. Jej hasłem jest: Tworzymy produkty dla najbardziej bezbronnych ludzi.