Nowa seria namiotów MSR Access zastąpiła legendarną serię HP

utworzone przez | Aktualności

W sezonie 2017 pojawiła się nowa seria namiotów MSR Access, która zastąpiła popularną serię HP.

Hubba HP -> Access 1
Hubba Hubba HP -> Access 2
Mutha Hubba HP -> Access 3

Namioty nowej serii Access, przeznaczone do czterosezonowego użytkowania, są zmodyfikowane i ulepszone. Są one bardzo odporne na wiatr, przede wszystkim dzięki zmodyfikowanej konstrukcji stelaża – przedłużeniu poprzecznej rurki aż do ziemi. Taka konstrukcja zapewnia także więcej miejsca w środku, usztywnia drzwi, co ułatwia wejście do namiotu w odzieży zimowej.

Sypialnia jest uszyta z pełnego materiału, odpornego na wiatr i wilgoć. Materiał podłogi podchodzi bardzo wysoko, aby uniemożliwić wwiewanie śniegu lub deszczu do sypialni. Pełen materiał kumuluje ciepło w środku sypialni oraz zabezpiecza przed powiewami wiatru.

Na drzwiach znajduje się otwór wentylacyjny. Sypialnia, dzięki specjalnej konstrukcji stelaża, jest bardzo obszerna i pozostawia wiele miejsca dla użytkowników, ubranych w grube ubrania lub posiadających duży plecak. Zmieniona konstrukcja drzwi pozwala na łatwiejsze dostanie się do sypialni

Podstawową zmianą jest jednak zmiana materiału, z jakiego zbudowany jest stelaż. Nowy stelaż, zrobiony z materiału Easton Syclone, jest ekstremalnie odporny na zginanie, co czyni go właściwie niemożliwym do złamania przez wiatr lub nawiany śnieg.

Syclone to materiał skonstruowany przez firmę Easton Mountain Products, będący połączeniem aluminium i włókna węglowego. Materiał Syclone waży tyle samo co aluminium, a jest o 80% odporniejszy na zginanie. Pałąki z tego materiału są praktycznie niemożliwe do złamania – można je wygiąć pod bardzo dużym kątem.

Namiot ze stelażem z Easton Syclone pod wpływem wiatru kładzie się, a potem wraca do pierwotnego kształtu. Konstrukcja stelaża jest bardzo łatwa do rozkładania, szczególnie w mniej sprzyjających warunkach pogodowych.

W przypadku dobrej pogody, można używać tylko samej sypialni. Namiot można także postawić tylko na samym stelażu z użyciem podkładu, co znacząco redukuje wagę.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *