Ogrzewacze Thermopad – Koniec z marznięciem!

utworzone przez | Aktualności, Ogrzewacze, Porady, Sprzęt, Zimowe

Zima – nawet lekka – to czas, w którym o długotrwałe utrzymanie ciepła może być naprawdę trudno. Przy ostrzejszych mrozach i podmuchach porywistego wiatru, nawet najlepsze ubrania i buty mogą okazać się niewystarczające. Na szczęście z pomocą przychodzi nauka.

Dzięki ciepłu wyzwalanemu w trakcie zachodzenia reakcji chemicznych, możesz z łatwością rozgrzać dłonie, stopy czy inną, dowolną partię ciała. Właśnie tak działają saszetki Thermopad.

Ogrzewacz do rąk

Chemia w walce z zimą

Zawarte w ogrzewaczu żelazo, w rezultacie kontaktu z powietrzem oraz znajdującą się w saszetce wodą ulega utlenieniu. Powstaje w ten sposób rdza, a reakcji towarzyszy energia, dająca Ci przyjemne ciepło (nawet do 65°C), które uwalnia się od kilku do nawet 12 godzin. Sól przyspiesza reakcję, a węgiel na długo zachowuje energię. Dzięki temu Twoja skóra pozostanie ogrzana i sucha przez cały czas.

Saszetki niemieckiego producenta można włożyć pomiędzy warstwy ubrania (tylko ostrożnie – możesz się poparzyć!) lub trzymać w kieszeniach. Świetnie sprawdzają się umieszczone w rękawiczkach czy butach. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy w trakcie zimowej aktywności narzekają na wiecznie zmarznięte palce czy stopy.

Thermopad to rozwiązanie, które niesie ulgę także przy bólach reumatycznych i stanach zapalnych mięśni i stawów. Ogrzanie dotkniętych dolegliwościami partii ciała znacznie zmniejsza dyskomfort i sprawia, że uprawianie zimowych sportów czy codzienna aktywność będzie prostsza i przyjemniejsza.

Ciepło dla każdego

Dzięki temu, że saszetki Thermopad są bardzo proste w użyciu – wystarczy wyjąć pakiet z próżniowego opakowania i wstrząsnąć, żeby rozpoczęła się reakcja – mogą być stosowane przez każdego. Znajdą swoje miejsce w bagażu podczas rodzinnego wypadu na narty czy plecaku alpinisty.

Oczywiście, nie zastąpią ciepła wieczornego siedzenia przy kominku z kubkiem gorącej herbaty, ale będą stanowić świetne uzupełnienie tradycyjnych metod rozgrzewania się w domowym (czy schroniskowym) zaciszu.

Stosowanie ogrzewaczy nie niesie również żadnej szkody dla środowiska. Dzięki prostemu składowi i biodegradowalnemu opakowaniu, zużyte saszetki rozkładają się o wiele szybciej niż większość odpadów.

Oczywiście, jak mówiliśmy wcześniej, przy stosowaniu saszetek Thermopad musisz zachować podstawowe środki ostrożności – zbyt dużo ciepła może być równie szkodliwe, co jego brak. Ale, nie ukrywajmy, gorącym napojem również można się poparzyć, a wystygnie znacznie szybciej, niż po 12 godzinach.

Thermopad to proste rozwiązanie powszechnego w zimie problemu. Skoro istnieje, dlaczego z niego nie skorzystać? Sprawdź, jak wypełni swoje zadanie podczas Twoich zimowych eskapad. I ciesz się ciepłem, które możesz zamknąć w dłoni. Na długo.

Zobacz Inne Wpisy na blogu

Niezbędnik Wspinacza (z przymrużeniem oka) – TOP 10 Terminów

Jak każde niemal środowisko, również wspinacze mają swój własny, charakterystyczny slang, którym się posługują. Dla postronnego słuchacza niektóre zwroty mogą brzmieć bardzo egzotycznie, ale wszyscy zaprawieni w bojach alpiniści z pewnością rozpoznają poniższe...

Jak konserwować skórzane buty (ze skóry licowej)

Pasta Granger's Paste Wax na bazie wosku przeznaczona jest do konserwacji każdego rodzaju obuwia turystycznego, wykonanego ze skóry licowej. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej. ===== TRANSKRYPT FILMU ===== 1. Nanieś pastę bezpośrednio na czystą i suchą skórę, 2....

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *