Ogrzewacze Thermopad – Koniec z marznięciem!

utworzone przez | Aktualności, Ogrzewacze, Porady, Sprzęt, Zimowe

Zima – nawet lekka – to czas, w którym o długotrwałe utrzymanie ciepła może być naprawdę trudno. Przy ostrzejszych mrozach i podmuchach porywistego wiatru, nawet najlepsze ubrania i buty mogą okazać się niewystarczające. Na szczęście z pomocą przychodzi nauka.

Dzięki ciepłu wyzwalanemu w trakcie zachodzenia reakcji chemicznych, możesz z łatwością rozgrzać dłonie, stopy czy inną, dowolną partię ciała. Właśnie tak działają saszetki Thermopad.

Ogrzewacz do rąk

Chemia w walce z zimą

Zawarte w ogrzewaczu żelazo, w rezultacie kontaktu z powietrzem oraz znajdującą się w saszetce wodą ulega utlenieniu. Powstaje w ten sposób rdza, a reakcji towarzyszy energia, dająca Ci przyjemne ciepło (nawet do 65°C), które uwalnia się od kilku do nawet 12 godzin. Sól przyspiesza reakcję, a węgiel na długo zachowuje energię. Dzięki temu Twoja skóra pozostanie ogrzana i sucha przez cały czas.

Saszetki niemieckiego producenta można włożyć pomiędzy warstwy ubrania (tylko ostrożnie – możesz się poparzyć!) lub trzymać w kieszeniach. Świetnie sprawdzają się umieszczone w rękawiczkach czy butach. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy w trakcie zimowej aktywności narzekają na wiecznie zmarznięte palce czy stopy.

Thermopad to rozwiązanie, które niesie ulgę także przy bólach reumatycznych i stanach zapalnych mięśni i stawów. Ogrzanie dotkniętych dolegliwościami partii ciała znacznie zmniejsza dyskomfort i sprawia, że uprawianie zimowych sportów czy codzienna aktywność będzie prostsza i przyjemniejsza.

Ciepło dla każdego

Dzięki temu, że saszetki Thermopad są bardzo proste w użyciu – wystarczy wyjąć pakiet z próżniowego opakowania i wstrząsnąć, żeby rozpoczęła się reakcja – mogą być stosowane przez każdego. Znajdą swoje miejsce w bagażu podczas rodzinnego wypadu na narty czy plecaku alpinisty.

Oczywiście, nie zastąpią ciepła wieczornego siedzenia przy kominku z kubkiem gorącej herbaty, ale będą stanowić świetne uzupełnienie tradycyjnych metod rozgrzewania się w domowym (czy schroniskowym) zaciszu.

Stosowanie ogrzewaczy nie niesie również żadnej szkody dla środowiska. Dzięki prostemu składowi i biodegradowalnemu opakowaniu, zużyte saszetki rozkładają się o wiele szybciej niż większość odpadów.

Oczywiście, jak mówiliśmy wcześniej, przy stosowaniu saszetek Thermopad musisz zachować podstawowe środki ostrożności – zbyt dużo ciepła może być równie szkodliwe, co jego brak. Ale, nie ukrywajmy, gorącym napojem również można się poparzyć, a wystygnie znacznie szybciej, niż po 12 godzinach.

Thermopad to proste rozwiązanie powszechnego w zimie problemu. Skoro istnieje, dlaczego z niego nie skorzystać? Sprawdź, jak wypełni swoje zadanie podczas Twoich zimowych eskapad. I ciesz się ciepłem, które możesz zamknąć w dłoni. Na długo.

Zobacz Inne Wpisy na blogu

Impregnacja Butów – Jak wybrać Impregnat do butów?

uty stanowią dla mnie podstawę ekwipunku. Bez względu na to czy mówimy o wspinaczce wysokogórskiej czy miejskiej wycieczce, bez właściwego obuwia trudno się obejść. A jaka jest podstawowa cecha dobrych butów? Przede wszystkim wodoodporność i wytrzymałość…

Przegląd Filtrów i Systemów Uzdatniania Wody – Część 2

  Pozyskiwanie czystej wody bywa problemem na wyprawach. Sprawę komplikuje dodatkowo często brak należytej wiedzy o potencjalnych zagrożeniach, jak również orientacji w dostępnych obecnie zaawansowanych technologiach filtracji wody. Dodatkowym utrudnieniem jest też...

Przegląd Filtrów i Systemów Uzdatniania Wody – Część 1

  Wybór odpowiedniego systemu uzdatniania wody do zabrania na wyprawę nie zawsze jest sprawą oczywistą. Producenci oferują wiele systemów wykorzystujących zaawansowane technologie, od filtrów mechanicznych po urządzenia UV, co nie ułatwia użytkownikowi dokonania...

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

R
RABAT 15%
Wpisz proszę swoje dane oraz zaznacz zgody poniżej, abyś mógł otrzymać wiadomość z kodem rabatowym natychmiast!
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną na mój adres e-mail pochodzących od PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867 moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*