Przygotuj się na jesień – jak dbać oraz impregnować odzież i obuwie

utworzone przez | Impregnacja, Porady

Jesień to złoto i czerwień na szlakach. Pomimo długich i chłodnych wieczorów… lubimy tę porę roku. Jesień wcale nie oznacza rezygnacji z aktywności podróżniczej – nie musi kojarzyć się wyłącznie z dyniami, ogniskiem, przesiadywaniem w domu…

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kemping aż do pierwszych śniegów, czy po prostu lubisz spacery przy dobrej pogodzie – w tej porze roku musisz szczególnie zadbać o swój sprzęt. Granger’s oferuje całą gamę produktów, które pozwolą przygotować sprzęt turystyczny do jesiennych wędrówek. Zapoznaj się z naszymi poradami – i podziel się swoimi uwagami na Facebooku i Twitterze!

 

Impregnacja odzieży

Jak przywrócić wodoszczelność odzieży

Jak wiemy, nawet latem zdarzają się dni pochmurne i deszczowe – nasza odzież przeciwdeszczowa zawsze będzie wymagała starannej opieki, aby uchronić nas od przemoczenia. Jeżeli nasza kurtka zaczyna wchłaniać wodę, jeżeli woda przestała spływać po tkaninie kroplami – to najwyższy czas na odnowienie warstwy wodoszczelnej.

Dla większości odzieży zaleca się użycie impregnatu Granger’s Clothing Repel – umożliwia on impregnację w jednym cyklu piorącym, a kurtka na pewno przetrwa najgorszą jesienną pogodę. Jedna butelka preparatu wystarcza na trzy prania, a odzież utrzyma parametry jeszcze długo po Nowym Roku.

 

Jak impregnować buty

2. Konserwacja obuwia

Buty są z pewnością najciężej pracującym elementem wyposażenia turysty. Błotniste drogi, zeschłe liście, ostre skały – to wszystko daje butom w skórę.

Preparat Granger’s Leather Conditioner przywróci skórzanym butom wodoodporność i utrzyma je w dobrej kondycji. Skóra zabezpieczona przed wysychaniem i pękaniem przetrwa najgorsze jesienne niepogody, nawet na najdłuższych trasach.

3. Odświeżenie kaloszy

Kalosze zapewniają dobrą ochronę przed wodą – niezależnie od tego, czy wybierasz się na spacer z psem, czy na górskie trasy. Guma z której są wykonane, jest z założenia wodoodporna i nie wymaga dodatkowej impregnacji.

Jeżeli jednak zdarzy się nam przetrzymać je pół roku w szafie, prawdopodobnie będą zakurzone i niezbyt czyste. Mogą również emanować niezbyt przyjemnym zapachem.

Powierzchowne zabrudzenia można zmyć ciepłą wodą, a zapachy skutecznie usunie preparat do eliminacji brzydkich zapachów – Granger’s Odour Eliminator.

To wszystko na dzisiaj, pod tym linkiem znajdziesz więcej środków do impregnacji oraz pielęgnacji twojej odzieży, obuwia, czy ekwipunku.

Zobacz Inne Wpisy w tej tematyce

Jak Impregnować Śpiwory i Odzież Puchową – Poradnik Pakera cz. 7

Nie ma nic przyjemniejszego, niż położyć się w ciepłym śpiworze po całym dniu trudnej wędrówki. Niezależnie, czy wypełniony jest puchem naturalnym czy syntetycznym, zawsze będzie naszym przenośnym, przytulnym domem, w którym możemy się schronić. Sprzęt puchowy -...

Jak Impregnować Odzież z Wełny Merino – Poradnik Pakera cz. 6

  Wełna merino jest wspaniałym materiałem. Zważywszy na jej wszechstronne zastosowanie, odzież typu merino powinna zawsze znaleźć miejsce w naszym ekwipunku - niezależnie od tego, czy wybierasz się na wyprawę, czy tylko potrzebujesz wygodnego ubrania do pracy. Jest...

Jak Impregnować Plecak lub Torbę – Poradnik Pakera cz. 5

  Czyszcząc sprzęt po zakończeniu sezonu turystycznego zdarza się nam zapomnieć o naszym plecaku. Kurtka, buty, odzież nieprzemakalna być może brudzą się i zużywają szybciej, ale to plecak jest podstawowym zabezpieczeniem sprzętu przed przemoczeniem na trasie....

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *