Rakiety Śnieżne MSR – Wynalezione w Górach, Wyprodukowane w USA

utworzone przez | Rakiety Śnieżne, Sprzęt

Mając na nogach odpowiednie rakiety śnieżne – rakiety MSR, możesz korzystać ze wszystkich uroków zimy: od pokrytych śniegiem wzgórz i leśnych szlaków – po pola lodowcowe i strome, zlodowaciałe zbocza. Firma MSR pod względem innowacyjnosci i wzornictwa od ponad dwudziestu lat jest liderem w branży z wiodącym zakładem w Seattle, w stanie Waszyngton(USA). Pokażemy, jak powstają rakiety MSR – o ergonomicznych, znakomitych parametrach trakcyjnych i modułowej budowie.

Rakiety wyprodukowane w Settle

Wszystkie rakiety śnieżne MSR wyprodukowano w zakładzie w Seattle, począwszy od modelu Denali Classic z 1995r. Model ten, oparty na koncepcji wziętego wynalazcy i wspinacza, pana Billa Foresta, konstruktorzy MSR wyposażyli w boczne listwy i zęby wykonane ze stali martenzytycznej, rewolucjonizując w ten sposób branżę rakiet śnieżnych.

Rakiety MSR Denali Classic

Fot. Bill Forest (archiwum MSR) i rakiety MSR Denali Classic (z prawej)

Zarówno ten przełomowy projekt, jak i jego następcy: seria rakiet śnieżnych MSR Lighting (2004) i MSR Revo (2014) – spowodowały wymóg precyzyjnej kontroli jakości, ściśle przestrzeganej w zakładach MSR. Taki nadzór konieczny jest dla sprostania nadrzędnemu celowi firmy – produkowania sprzętu funkcjonalnego niezawodnego, umożliwiając jednocześnie dalsze doskonalenie procesu produkcyjnego.

Podczas gdy wiele konkurencyjnych firm obniża koszty przenosząc produkcję za granicę, my staramy się osiągnąć ten cel poprawiając wzornictwo i efektywność.

Jak wygląda produkcja rakiet śnieżnych Lighting

Aby przyjrzeć się procesowi produkcyjnemu, pokażemy produkcję i montaż jednego z naszych znakomitych modeli rakiet śnieżnych: MSR Lighting Ascent. Pierwszym etapem jest wycięcie ramy rakiety na wycinarce laserowej. Ta duża wycinarka umożliwia wyprodukowanie większej ilości ram w jednym cyklu. W przypadku znakomitych rakiet Lighting Ascent pojedyncza rama wycinana jest z ultralekkiego aluminium 7000.

Migawka z hali produkcyjnej: Wycięte ramy rakiet Lighting Ascent przygotowane do ksztaltowania na giętarce

Migawka z hali produkcyjnej: Wycięte ramy rakiet Lighting Ascent przygotowane do ksztaltowania na giętarce

Każdy wycięty element jest następnie kształtowany w formę ramy przez sterowana numerycznie giętarkę, nadającą aluminiowej ramie rakiety precyzyjny, przewidziany projektem kształt. Jest to kluczowy etap produkcji, podlegający ścisłej kontroli technicznej zapewniającej późniejsze niezawodne działanie elementu.

Wykrojnik o nacisku 400 ton z jednoosobową obsługą, urządzenie posadowione jest na żelbetonowym fundamencie grubości 1,5m

Wykrojnik o nacisku 400 ton z jednoosobową obsługą, urządzenie posadowione jest na żelbetowym fundamencie grubości 1,5m

Inne elementy rakiety, takie jak poprzeczki ramy i elementy wiązania wytwarzane są na prasie z wykrojnikiem o nacisku 400 ton, obsługiwanej przez jedną osobę, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów produkcji. Wyprodukowane elementy przekazywane są do montażu.

Stanowisko nitowania zębów rakiety śnieżnej

Stanowisko nitowania zębów rakiety śnieżnej

Stanowisko nitowania tkaniny do ramy rakiety śnieżnej

Stanowisko nitowania tkaniny do ramy rakiety

Po odpowiednim ukształtowaniu rama rakiety zostaje odesłana do lakierni, gdzie otrzymuje pokrycie lakiernicze naniesione metodą proszkową. Następnym etapem jest przynitowanie do ramy pokrycia ze specjalnej tkaniny poliuretanowej (zastosowanej również w rakietach MSR Fluke). Jest to tkanina o wysokiej wytrzymałości, zapewniającej rakietom Lighting Ascent lekkość i elastyczność. Jest to krytyczny etap montażu, wymagający dokładnej kontroli, gdyż tkanina musi być wycięta i dopasowana w sposób precyzyjny, aby zapewnić jej prawidłowe funkcjonowanie.

Kinh, z 12-letnim stażem pracy w MSR, podczas montażu wiązań rakiety

Kinh, z 12-letnim stażem pracy w MSR, podczas montażu wiązań rakiety

W innym zakładzie wytwarzane są formowane wtryskowo, wykonane z elastycznego i odpornego na niskie temperatury poliuretanu elementy wiązań. Po dostarczeniu do zakładu w Seattle zostają połączone metodą nitowania ze stalowymi zębami rakiety. Następnie cały zespół jest montowany do ramy i oto otrzymujemy nowiutką rakietę śnieżną Lighting Ascent.

Kieu, pracująca w firmie MSR od 15 lat, przygotowuje gotowe rakiety do spakowania

Kieu, pracująca w firmie MSR od 15 lat, przygotowuje gotowe rakiety do spakowania

Projektowanie Rakiet  a wydajność produkcji

W firmie MSR stosujemy zasadę ścisłej współpracy zespołów projektantów z pracownikami zajmującymi się bezpośrednio produkcją rakiet śnieżnych, co zapewnia wysoką efektywność i odpowiednią jakość wyrobów opuszczających nasze zakłady. Dla zapewnienia ich niezawodnego działania używamy specjalnych narzędzi dostosowanych do naszych potrzeb, regularnie kontrolowanych i konserwowanych przez wykwalifikowany personel.

Doświadczenie zebrane podczas produkcji rakiet śnieżnych w zakładzie w Seattle pozwoliło nam na działalność przyjazną dla środowiska, dzięki racjonalnej gospodarce odpadami produkcyjnymi i stosowaniu recyklingu. Naszą zasadą jest „bądź dobrym menadżerem: zacznij od swojego podwórka”.

Zobacz Inne Wpisy na blogu

Woda na wyprawie 101: Niebezpieczne Strefy

  Po długim dniu na trasie bardzo kusząco może wyglądać chłodny strumyk, ale zawsze warto wtedy zastanowić się nad niebezpieczeństwem związanym z ewentualnym zanieczyszczeniem wody. Najlepszym sposobem zminimalizowania ryzyka jest stosowanie systemów filtracji i...

Uzdatnianie wody 101: Wirusy

  Wirusy są najmniejszymi z organizmów chorobotwórczych zamieszkujących środowisko wodne – mniejsze od pierwotniaków i bakterii. Te zjadliwe organizmy są również najmniej zbadane przez naukowców, jak również powodują największą ilość zachorowań wśród ludzi. Należy...

Uzdatnianie wody 101: Bakterie

  Bakterie obecne są wszędzie. Znajdują się w ciele człowieka i na jego skórze, glebie, w pozornie czystych i chłodnych naturalnych zbiornikach wodnych. W większości nieszkodliwe, te jednokomórkowe mikroorganizmy występują powszechnie w rzekach i jeziorach. Ludzie i...

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

R
RABAT 15%
Wpisz proszę swoje dane oraz zaznacz zgody poniżej, abyś mógł otrzymać wiadomość z kodem rabatowym natychmiast!
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną na mój adres e-mail pochodzących od PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867 moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
Odbierz Rabat Teraz
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaakceptuj obydwie zgody, abyśmy mogli wysłać Ci rabat.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych,produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną na mój e-mail.