Worek Baja o pojemności 30 litrów ma 28 cm średnicy oraz wysokość 76 cm. Szczytowe 16 cm worka to “kołnierz”, usztywniony dwoma czarnymi taśmami z elastycznego plastiku, w którym dla wytrzymałości i elastyczności są zatopione włókna nylonowe. Po bokach worka Baja SealLine na szczycie z lewej i prawej strony znajdują się dwie części klamerki o szerokości 25 mm które po zwinięciu taśm na szczycie worka i zapięciu tworzą solidne wodoodporne zamknięcie ( dual strip roll-down) z pętlą, za którą można solidnie złapać. Takie “ucho” doskonale sprawdza się przy wyciąganiu worka z luku w kajaku.

Test worka Sealline Baja Bag 30L

 

Worek Baja SealLine wykonany jest ze wzmocnionej tkaniny winylowej, której denko jest jeszcze bardziej wzmocnione i silniej teksturowane. Dzięki temu worek, nawet mokry, nie ślizga się i nie zsuwa z mokrego pokładu czy burty kajaka, łódki. Worek 30 litrowy po zamknięciu ma wielkość walca o średnicy 28 cm i wysokości 40 cm przy wadze 570 g. Wszystkie szwy wewnątrz są specjalnie zalaminowane dodatkową taśmą, a samo denko jest wręcz “wspawane” co daje gwarancję, że wpychanie ładunku, nawet na siłę, nie uszkodzi konstrukcji.

IMG_4098

Jakość wykonania oraz wytrzymałość Baja Baga jest wręcz legendarna. Nie ma się czemu dziwić – wszystkie workiwykonywane w USA w Seattle. Ten worek nie boi się przeniosek, włóczenia po ostrych krawędziach, burtach, korzeniach. Wytrzyma naprawdę wiele i jest niezawodny.

Jeżeli już szukać mankamentów, to można znaleźć dwa – cenę i wagę. Cena jednak broni się sama, bo nawet dla mało dbającego użytkownika to pancerny produkt na długie lata, a waga o ile istotna dla piechura , to dla kajakarza nie ma istotnego znaczenia.

Warto nadmienić, że worek Baja Bag jest tak mocny, iż można go wykorzystać w awaryjnych sytuacjach, jako worek wypornościowy do pokonania przeszkody wodnej.

Test worka Sealline Baja Bag 30L

 

 

Rafał Król
www.expeditions.pl

czerwiec 2013