Buty podejściowe Garmont Dragontail MNT GTX® – test & recenzja

utworzone przez | Obuwie, Testy | 0 komentarzy

buty podejściowe garmont dragontail mnt gtx

Pierwsze wrażenie

Gdy po raz pierwszy wziąłem je do ręki, pomyślałem – „no, to jest kawał buciwa”.

Buty podejściowe Dragontail MNT GTX® Garmonta na pierwszy rzut oka wyglądają naprawdę solidnie.

W dobie mody na wprowadzanie w butach zbędnych udziwnień ten but jest wyjątkowo prosty, ale jednocześnie bardzo dobrze przemyślany. Nic dziwnego, że Dragontaile są sprzedawane już od kilku dobrych lat.

Na rynku dostępne są w kilka wersjach i kolorach. Te o których w mowa w tym tekście są w wersji ze sztywniejszą podeszwą (MNT) oraz posiadają membranę GORE-TEX® (pełna nazwa: Garmont Dragontail MNT GTX®).

Konstrukcja i komfort użytkowania butów podejściowych Garmonta

Cholewka buta jest zrobiona z dwóch kawałków skóry zamszowej starannie połączonych podwójnym szwem. Newralgiczne miejsca są pokryte gumowym otokiem, dzięki któremu but nie jest narażony na uszkodzenie w wyniku kontaktu z ostrymi kamieniami.  Pięta buta jest usztywniona i dzięki sprytnemu systemowi wiązania bardzo dobrze trzyma kostkę i idealnie opina całą stopę. Tutaj jednak zauważyłem pewien mankament. Mianowicie sznurowadła mają skłonność do rozwiązywania się, a sposobem na to jest podwójny supełek.

Podniesiony tył buta dobrze chroni ścięgno achillesa.

Język jest zintegrowany z resztą buta, co podnosi wodoodporność,  a także zapobiega wpadaniu do wnętrza małych kamyków.

Buty podejściowe a podeszwa Vibram®

Podeszwa zewnętrzna, w której zastosowano  technologię Vibram® Maton outsole, zapewnia świetną przyczepność w terenie skalnym, dzięki 6mm rowkom skierowanych w różnych kierunkach.

podeszwa Vibram butów Garmont Dragontail MNT GTX

Jeszcze słowo o wkładce – po 8 miesiącach użytkowania, do głowy nie przyszło mi by ją wymienić.  Jest po prostu bardzo wygodna.

But w rozmiarze 41 waży 526 gram.

Moja skłonność do obcierania pięt, tym razem nie znalazła potwierdzenia.

Przed dziesięciodniowym intensywnym testem, jedynym wyjściem rozchodzeniowym był 8-kilometrowy marsz po asfalcie z Łysej Polany do Morskiego Oka, w dodatku z prawie 30kg plecakiem.  Moje stopy jednak, szybko przyzwyczaiły się do nowego obuwia.

marsz po asfalcie w butach podejściowych dragontail mnt gtx

Podejściówki Garmont Dragontail MNT GTX w Terenie

Głównym poligonem do testu były Tatry.  Zeszłoroczny 10 dniowy wyjazd zaowocował sześcioma wyjściami pod Mnicha i raz pod Kopę Spadową. Oba podejścia może nie należą do specjalnie trudnych, ale stwarzają okazję do sprawdzenia jak but zachowuję się na różnych powierzchniach.

Garmont Dragontail MNT GTX na terenie skalistym

Muszę przyznać, że buty bardzo dobrze trzymają się kamiennego podłoża  i skały.

Stosunkowo sztywna podeszwa pozwala stawać nawet na samych czubkach buta, dzięki czemu jest to idealny but na zaawansowane tatrzańskie wędrówki latem. Wprawni wspinacze natomiast, w Dragontailach będą dobrze czuć się dobrze na łatwiejszych drogach wspinaczkowych.

Garmont Dragontail MNT GTX w Tatrach

Test na mokrej powierzchni

Zadziwiająco dobrze buty sprawują się również na mokrej powierzchni. Oczywiście cudów tu nie ma i czasem poślizgnięcia są nieuniknione, ale przy umiejętnym wykorzystaniu rzeźby skały można to skutecznie zminimalizować.

Membrana GoreTex spełnia swoją rolę – buty nie przemokły nawet w sporym deszczu, a w połączeniu z odpowiednimi skarpetkami oddychają bez zarzutu.

Dla kogo i czy warto kupić ten model?

Według producenta buty przeznaczone są dla miłośników górskich wycieczek, entuzjastów via ferrat, górskich przewodników. I ja pod tym się podpisuję.  Cena może i nie jest niska, ale płacąc 699 zł mamy gwarancję, że buty posłużą nam przez wiele lat.

A tak wygląda moja para po intensywnym użytkowaniu przez 8 miesięcy.

po 8 miesięcznym użytkowaniu butów podejściowych Dragontail

Gdzie kupić przetestowane buty?

Aby przejść do sklepu i nabyć testowane buty podejściowe, kliknij poniższy link. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, poniżej znajdziesz również odnośnik do innych opinii na temat tego produktu.

Inne opinie na temat butów podejściowych Dragontail MNT GTX

Pozostałe zdjęcia

Zrobione po intensywnym użytkowaniu butów przez 8 miesięcy

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

R
RABAT 15%
Wpisz proszę swoje dane oraz zaznacz zgody poniżej, abyś mógł otrzymać wiadomość z kodem rabatowym natychmiast!
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną na mój adres e-mail pochodzących od PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867 moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*