Test namiotu MSR Hubba Hubba HP

utworzone przez | Namioty, Testy | 1 komentarz

Dzielę się z Wami testem namiotu turystycznego Hubba Hubba HP amerykańskiej firmy MSR. W mojej opinii jest to w tej chwili jeden z najlepszych namiotów 2-osobowych, przeznaczony na 3 do 4 sezonów ( wiosna, lato, jesień – oraz zima bez ekstremalnych warunków). I zdecydowanie najbardziej wszechstronny.

Jeśli zastanawiasz się, jaki namiot turystyczny wybrać, przygotowaliśmy dla Ciebie obszerny poradnik, na co dokładnie zwrócić uwagę. Zobacz, jaki namiot turystyczny wybrać.
Namiot turystyczny Hubba Hubba HP w worku

Konstrukcja Namiotu Hubba Hubba HP

Namiot jest konstrukcją typu „igloo” ale nie do końca. Ma co prawda prostokątną podłogę o wymiarach 210 cm x 130 cm oraz 100 cm wysokości, ale nie ma dwóch krzyżujących się masztów.

Ma jeden maszt o przedziwnym kształcie dwóch połączonych liter Y z dodatkowa poprzeczką na samej górze.

Co daje ten maszt?

Same plusy!

Nie dość że jest lżejszy niż klasyczne rozwiązanie dwumasztowe, to na dodatek oferuje więcej miejsca.

Jak to możliwe?

W tej niezwykłej konstrukcji maszty nie są pochylone, ale pną się pionowo do góry. Eliminuje to doskonale największy problem wszystkich igloo – pochyłe ściany i powierzchnie podłogi której nie da się w pełni wykorzystać.

W klasycznym namiocie komora o długości 210 cm byłaby zbyt krótka dla osoby o wzroście 190 cm. Tymczasem w namiocie Hubba Hubba HP nawet osoba mierząca 2 metry będzie czuła się wygodnie i komfortowo.

Maszt napina komorę i jest konstrukcją samonośną. Czyli da się w nim spać bez używania jakichkolwiek śledzi. To bardzo się przydaje w trudnym skalistym terenie, na bagnach oraz wszędzie tam gdzie musimy spać w sytuacjach awaryjnych ( np. w pokoju hotelowym gdzieś na końcu świata nękają nas komary i skorpiony.

W krajach egzotycznych namiot da się rozłożyć na łóżku hotelowym i bezpiecznie schować się przed zagrożeniami z zewnątrz. Namiot jest bardzo wysoki, nawet bardzo duże osoby mogą wygodnie siedzieć i nie muszą się garbić. Hubba Hubba HP oferuje wyjątkowy komfort i dużo przestrzeni.

Wejścia do namiotu Hubba Hubba™ HP

Po nałożeniu tropiku powstaje coś na kształt połówki diamentu, z dwoma przedsionkami po przeciwnych stronach namiotu. Przedsionki są duże, powiększone poprzez dodatkową belkę masztu która znajduje się w najwyższym punkcie konstrukcji.

W przedsionkach zmieści się bez problemu duży plecak, buty i sporo sprzętu który trzeba będzie przechować przez noc. Z obu stron są niezależne wejścia dla każdego z dwóch mieszkańców, lub – przy silnym wietrze możliwość wychodzenia tylko stroną osłoniętą od wiatru.

Dodatkowo zamki w tropiku są wodoszczelne, co jak na namiot jest ekstrawagancją i luksusem, ale MSR oferuje wszystko najlepszej jakości. Pozwala to wyeliminować patki osłaniające zamek i… zmniejszyć wagę.

Waga

To co poraża w tym namiocie, to waga. Wszystko jest tak wymyślone żeby był jak najbardziej funkcjonalne i lekkie, a rzeczy zbędnych po prostu nie ma. Do spania w bezdeszczowe noce wystarczy komora + maszt = 1154 g.

Jeżeli potrzebujemy tropiku, z uwagi na deszcz czy wiatr, dochodzi nam 575 g i waga rośnie do 1729 g.

Śledzie? Tylko podczas dużego wiatru dodatkowe 93 g. W sumie 1822 g.

Jeżeli śpimy na ostrych skałach i zachodzi obawa podłogę – możemy dołożyć podkład pod namiot 210 g co daje nam 2032 g. Maksymalnie!

Waga poszczególnych komponentów:

 1. Maszt 488 g
 2. Tropik 575 g
 3. Komora 666 g
 4. Śledzie (8 sztuk!)
 5. Wraz z zestawem naprawczym masztu 93 g
 6. Footprint (dodatkowy podkład pod namiot) 210 g
Namiot Hubba Hubba HP w środku

Jak Namiot HP radzi sobie na wietrze?

Hubba Hubba™ HP świetnie sprawuje się na wietrze. Z każdej strony. Dlatego są tylko DWIE linki odciągowe umieszczone na szczytach tropiku w linii głowa – nogi tuż nad wentylatorami.

Tropik sięga aż do ziemi przez co nie ma obawy (jak w wielu amerykańskich konstrukcjach) że wiatr poderwie konstrukcję. Namiot jest właściwie dosyć regularną kopułą, którą wiatr będzie opływał z każdej strony odkąd by nie wiało.

Między innymi dlatego nadaje się również na spanie na śniegu. Wystarczy podsypać nieco śniegiem brzeg tropiku żeby komfortowo spać zimą. Wersja HP lepiej sprawuje się na wietrze od namiotów z serii NX (nowsza wersja – test tutaj). Jest też cieplejszy od swojego następcy NX.

Wentylacja w Hubba Hubba™ HP

Dobra wentylacja jest bolączka wielu namiotów. Hubba Hubba HP ma ją bardzo przemyślaną.

Świeże powietrze wpada do komory namiotu pod obrębem tropiku. Tropik ma dodatkowo dwa wentylatory osłonięte od wiatru na szczytach ścian (głowa – nogi), które można na stałe otworzyć lub zamknąć za pomocą zmyślnych sztywników.

Komora ma natomiast dwie ażurowe siatki wszyte w ściany boczne. W tych ścianach znajdują się również zamki i wejścia do komory. Dodatkowo są dwa otwory wentylacyjne umieszczone na przedłużeniu tych w tropiku na lini głowa/nogi.

Wszystkie wentylatory umieszczone są u góry – to bardzo dobrze bo zazwyczaj u szczytu kopuły namioty gromadzi się najwięcej wilgoci. Mało który namiot pozostaje rano tak suchy jak ten. Wszyscy producenci odradzają gotowanie w namiocie, ale czasami to nieuniknione. W tym namiocie wystarczy uchylić poły przedsionków i nie ma szans abyśmy się zaczadzili.

wentylacja w HP

Udogodnienia & innowacje w namiocie HP

Warto też wspomnieć o tym że komora posiada dodatkowe „kieszenie” ułatwiające organizację porządku w namiocie wszyte w ściany szczytowe ( głowa/nogi) oraz sporą siatkę o kształcie rombu tuż pod kopułą. Można tam położyć rzeczy do suszenia ale i położyć latarkę tak aby dobrze oświetlała komorę nocą.

Znajdziemy też dodatkowe pętelki przez które możemy sobie przeciągnąć dodatkową linkę do suszenia odzieży.

Maszty mocuje się do metalowych oczek które idealnie „wchodzą” a tropik napina się przy pomocy tasiemek które da się złapać nawet w rękawiczkach.

Bardzo pomysłowe są niezwykłe klamerki którymi naciąga się komorę aby zaczepić ją o śledzie. Mają fajną regulację a sznurki które brudzą się od upaćkanych ziemią śledzi bardzo łatwo można wymienić na nowe.

Tropik został wyposażony w tasiemki tak aby wejścia podpiąć i aby zostały otwarte gdy potrzebujemy wentylacji .

Hubba Hubba HP a bezpieczeństwo

Namiot posiada apreturę ognioodporną, mocny maszt, łatwo się go rozkłada nawet w trudnych warunkach i po ciemku. Jest bardzo stabilny nawet na dużym wietrze. Hubba Huba HP to bardzo bezpieczna konstrukcja która nadaje się nawet na bardzo wymagające wyprawy.

Uniwersalność

Hubba Hubba HP to namiot którego możemy używać na kilka sposobów w zależności od klimatu. Takiej wszechstronności nie oferuje żadna inna seria namiotów na rynku!

W gorące noce, w tropikach, albo po prostu kiedy chcemy odpocząć a namiot stoi w pełnym słońcu wystarczy postawić samą komorę rozpiętą na maszcie. Kiedy pada lub wieje, dokładamy tropik i mamy pełna ochronę przed deszczem i śniegiem. Ale to nie wszystko.

Możemy na maszcie rozłożyć sam tropik bez komory, a jako podłogi użyć footprintu. W ten sposób mamy wygodne wodoodporne schronienie nawet dla 3 osób z bagażami.

Opis poszczególnych kompontentów Namiotu Hubba Hubba™ HP

Komponenty namiotu Hubba Hubba HP

Maszt

MSR nie oszczędza i zamawia maszty legendarnej marki DAC w systemie Pressfit ( chodzi o unikalną technologię mocowania końcówek masztów). To gwarancja najwyższej jakości i pewność że maszt nie pęknie nawet pod dużym naporem wiatru czy śniegu. Maszty DAC to wyjątkowa elastyczność pałąków oraz niska waga.

Tropik

Wszystkie namioty mają tropiki z poliestru lub z nylonu ( poliamidu). Poliestrowe są tańsze i łatwiejsze do laminowania. Poliamidowe to wysoka półka, bo są o wiele, wiele mocniejsze ale bardzo trudno je laminować i są droższe w produkcji.

Hubba Hubba HP nie dość, że ma tropik z nylonu, to dodatkowo w pełni laminowany. Dodatkowa laminacja jest naniesiona na wszystkie punkty które podlegają szczególnie dużym siłom. Majstersztyk.

Szwy

Wszystkie szwy są podwójne i laminowane. Zarówno podłoga komory jak szwy tropiku, a to wyjątkowo trudne.

Komora namiotu

Komora jest wykonana z bardzo lekkiej tkaniny typu micorlight ( poliestrowej) przez co szybko schnie.

Tym niemniej jednak, zarówno tkanina komory jak i wentylatorów jest niezwykle gęsta przez co nawet najmniejsze mrówki, kleszcze czy meszki nie dostaną się do wnętrza.

Dodatkowo podłoga komory ma wysoką „burtę” dzięki czemu nawet gdyby namiot stał po dużym opadzie w 10 cm głębokości kałuży – mieszkańcy zostaną susi.

Objętość

Hubba Hubba HP da się spakować do bardzo małych rozmiarów. Maszt mieści się w woreczku o obwodzie 22 cm i długości 43 cm, natomiast komora, tropik, fooprint, śledzie zmieszczą się do woreczka o wymiarach 18×13 x 35 cm. Czyli niewielkiego bochenka chleba.

Akcesoria

Do całej serii namiotów MSR są dostępne części zamiennie, zestawy naprawcze, akcesoria, footprinty i czego dusza zapragnie.

obozowisko Rafała - rozłożona sypialnia hubba hubba HP

Dla kogo Namiot Hubba Hubba HP?

 • Dla tych wszystkich którzy chcą mieć niezawodny namiot na wiele lat
 • Dla tych którzy jeżdżą w różne warunki klimatyczne od tropików do zimy
 • Dla tych którzy lubią wygodę i nie chcą mieć klaustrofobicznego namiotu
 • Dla tych którzy zamierzają w namiocie gotować
 • Dla tych którzy są minimalistami i potrzebują mieć niezwykle lekki i mały po spakowaniu namiot
 • Dla osób wysokich i dużych
 • Dla tych którzy chcą czuć się bezpiecznie w rozmaitych strefach klimatycznych.

RODZINKA MSR Hubba: MSR oferuje całą rodzinę Hubba (seria HP oraz seria NX), w wersjach od 1 do 4 osób z masztami aluminiowymi jak i jeszcze lżejsze z włókna węglowego. Każdy znajdzie coś dla siebie, jednakże wszystkie namioty z tej serii posiadają niezwykle niską wagę i objętość, wygodę, i uniwersalność.

Seria HP:

Rafał Król

Gdzie kupić Hubba Hubba™ HP?

Aby przejść do sklepu oficjalnego dystrybutora MSR na Polskę i nabyć namiot turystyczny MSR Hubba Hubba HP, kliknij poniższy przycisk. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, poniżej znajdziesz również odnośnik do innych opinii na temat tego produktu.

Inne opinie

5 Autor
Users 0 (0 głosów)
Ocena
Co mówią o tym inni... Dodaj swoją ocenę
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Dodaj swoją ocenę

1 komentarz

 1. Adam

  Hej hej. A gdzie ten namiot zamawiałeś. Czy wiesz może do kogo trzeba pisać żeby trochę po negocjować cenę. W sensie do producenta czy może jest w Polsce jakiś oficjalny dystrybutor msr

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

R
RABAT 15%
Wpisz proszę swoje dane oraz zaznacz zgody poniżej, abyś mógł otrzymać wiadomość z kodem rabatowym natychmiast!
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną na mój adres e-mail pochodzących od PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867 moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*