Sandały Trekkingowe Lizard Hike – Test ratownika TOPR

utworzone przez | Sandały, Testy

kilka słów o sandałach marki lizard

Lizard to włoska marka renomowanych sandałów (w tym sandałów turystycznych, trekkingowych), przeznaczonych do użytkowania głównie latem (choć zimą również się przydają). Na stopie trzymają się za pomocą trzech regulowanych taśm, którym można skrócić bądź wydłużyć obwody za pomocą przyszytych taśm Velcro.

z czego wykonane są sandały trekkingowe Hike?

W modelu Hike (wersja trekkingowych sandałów Lizarda) wyściółka mająca kontakt ze stopą wykonana jest z naturalnej grubej skóry zamszowej w szarym kolorze. Przyklejona jest do wyprofilowanej i amortyzującej śródpodeszwy.

Podeszwa, jak przystało na markowe outdoorowe obuwie, wykonana jest z miękkiego i dobrze trzymającego na podłożu komponentu marki Vibram.

80 height - 2
Vibram w butach outdoorowych charakteryzuje żółta wklejka w podeszwie – tutaj bieżnik przypomina wyglądem ryflowaną blachę, w której co jakiś zauważamy drobny napis Vibram.

Logo firmy Lizard naszyte zostało na taśmie w okolicach ścięgien Achillesa. Druga wszywka znajduje się na zewnętrznej taśmie biegnącej równolegle do śródstopia.

Sandały trekkingowe Hike wyglądają „lekko” na stopie, gdyż ilość pasków została ograniczona do niezbędnego minimum i nie są one zbyt szerokie. Taśmy są miękkie i dzięki temu idealnie dopasowują się do stopy nie powodując najmniejszych obtarć skóry, a dodatkowo występują w wielu odmianach kolorystycznych.

Istnieją również, co warto zaznaczyć, inne wyściółki Lizard’ów, które przeznaczone są do kontaktu z wodą, gdyż perforacje ułatwiają szybkie odprowadzenie wody.

sandały ze skóry lizard hike

test & recenzja skórzanych sandałów  lizard hike

1. jak długo może wytrzymać model hike?

Mój kontakt z Lizardami trwa już jakieś 15 lat, pierwszy ich opis zamieściłem w magazynie Góry 3/2001 po rocznym okresie noszenia ich. Te opisane sandały mam do tej pory i w dalszym ciągu używam je jako awaryjne.

Niestety zbliża się czas pożegnania z nimi. Podeszwa wytarła się już w nich na większej powierzchni, są sfatygowane, ale jeszcze nadają się do chodzenia. Mam je w miejscu pracy. Zimą w dyżurce noszę je kiedy chcę, aby noga odpoczęła od butów narciarskich.

Przyznam się, że w tym okresie czasem wzbudzam sensację – sandały i gruba skarpeta. Niestety sandały nie „trzymają” na śniegu, są po prostu śliskie. Nie jest to jednak zimowe obuwie.

Kolejne sandały mają już pięć lat i właściwie nie widać po nich śladów użytkowania, jedynie co zauważam to lekkie wytarcie bieżnika podeszwy pod piętami, chyba mam taki sposób chodzenia.

2. czas i miejsce użytkowania sandałów

Noszę je właściwie permanentnie, latem prawie cały czas, bardzo często po domu i zimą również zabieram je na każdy dyżur w schronisku. Nie spotkałem innych sandałów, które można tak długo z powodzeniem używać! Te są absolutnie „bezzapachowe”, w przeciwieństwie do innych reklamowanych jako rzeczone.

sandały trekkingowe lizard hike

3. pielęgnacja sandałów ze skóry

Mniej więcej co trzy miesiące czyszczę zamszową skórzaną wykładzinę szczotką ze środkiem „cifopodobnym” (białe mleczko do szorowania), aby zlikwidować ciemne przebarwienia i powstający na niej połysk ze zwykłego brudu.

Po tych zabiegach skóra wraca do stanu wyjściowego, nie wykazując do tej pory śladów odklejania się od śródpodeszwy nawet w tych najstarszych.

Niestety Hike’i nie są stworzone do korzystania z pryszniców na campingach, gdyż przez noc w namiocie wykładzina skórzana nie wysycha. Tu sprawdzają się „wodne” odmiany Lizard’ów.

Czy polecam skórzane sandały trekkingowe Lizard Hike?

Miękka i elastyczna śródpodeszwa daje uczucie dużego komfortu w czasie użytkowania, a wyprofilowania powodują, że stopa dobrze leży i nie ma tendencji do przesuwania się.

Uważam, że nie ma lepszych sandałów, gdyż te są lekkie, wygodne i „długowieczne”.

Ja nigdzie nie ruszam się bez nich i traktuję je jako swoje drugie obuwie na zmianę, gdy zdejmuję cięższe buty. Chciałbym wypróbować jeszcze odmianę Lizard’ów wyprodukowanych z myślą o sportach wodnych, czyli model sandałów turystycznych – Creek.

Autor: Test wykonał i opisał dla zabakcylowanych Piotr Jasieński – ratownik TOPR.

Gdzie kupić sandały Lizard Hike?

Aby przejść do sklepu i nabyć sandały trekkingowe Lizard Hike, kliknij poniższy link. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, poniżej znajdziesz również odnośnik do innych opinii na temat tego produktu.

Inne opinie na temat sandałów Lizard Hike

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

R
RABAT 15%
Wpisz proszę swoje dane oraz zaznacz zgody poniżej, abyś mógł otrzymać wiadomość z kodem rabatowym natychmiast!
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną na mój adres e-mail pochodzących od PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867 moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*