Sandały turystyczne Lizard Creek test Ratownika TOPR

utworzone przez | Sandały, Testy

Lato przyszło czyli czas najwyższy pomyśleć o przewiewnym obuwiu. Sandały turystyczne to butki, które teraz powinniśmy używać. Na rynku jest ich spory wybór ale jak już kupować to warto kupić naprawdę dobre, lekkie, wytrzymałe i zgrabne czyli dobrze wyglądające na nodze.

Jeśli o takich mowa to właśnie takie są Lizard’y, sandały wyprodukowane w Trento, we Włoszech. Model Creek dedykowany i przeznaczony jest sportom wodnym ale oczywiście do normalnego codziennego użytkowania też się z powodzeniem nadaje.

Opis sandałów turystycznych Lizard Creek

Klasyczne usytuowanie pasków idealnie dopasowujących się do kształtu stopy, regulacja ich długości na palcach, podbiciu i na pięcie sprawia, że bardzo pewnie stąpamy w nich po podłożu. Nie jest ważne czy jest ono suche czy śliskie.

Podeszwa ze znakiem Vibram® jest tutaj klasą dla siebie, doskonała przyczepność jest gwarantowana. Logo LIZARD zamknięte jest obwiednią w kształcie głowy jaszczurki, to jest waśnie nawiązanie do wyjątkowej przyczepności, z której słyną właśnie jaszczurki.

Śródpodeszwa jest również bardzo elastyczna i miękka, a wyściółka z mikrofibry jest bardzo komfortowa nawet w czasie upałów. To wszystko w jakimś stopniu przekłada się na nasze bezpieczeństwo w czasie noszenia ich.

Czarne Sandały Turystyczne Lizard Creek III

Na zdjęciu wyżej – czarne sandały turystyczne Lizard Creek III. Poniżej inne wersje kolorystyczne, jak również nowszy model Creek IV.

Konstrukcja sandałów

Na uwagę zasługuje jeszcze konstrukcja sandałów – w nich żaden pasek nigdy nie wyrwie się z podeszwy, gdyż wszystkie są pełne pod naszą stopą i zatopione wewnątrz podeszwy. Wyściółka, która ma kontakt z naszą stopą wykonana została z mikrofibry z antypoślizgową fakturą. To zapewnia komfort naszym stopom i zapobiega możliwości przesuwania się stopy.

Perforacje wyściółki mają zapewnić możliwość szybkiego odprowadzenia wody z jej powierzchni. Jeśli dobierzemy sobie właściwy rozmiar sandałów to poczujemy jak idealnie są wyprofilowane i dopasowane do naszej stopy. Zawsze kiedy je wkładam pierwszy raz danego dnia doznaję odczucia, że chce się w nich chodzić.

Niektóre modele Lizard‘ów posiadają paski podszyte rodzajem neoprenu aby były bardziej delikatne w kontakcie ze skórą. Uważam, że jest to zbytek, gdyż same   są bardzo miękkie i po jakimś czasie dopasowują do do naszych kształtów, taśmy z czasem też nie zmieniają swoich właściwości.

Wiem, gdyż Lizard’ów używam ponad 15 lat. Uważam, że sandały to bardzo praktyczne obuwie, pozwalają również odpocząć naszym stopom, gdy zdejmujemy cięższe buty górskie czy to narciarskie.

* Sandały turystyczne Lizard Creek IV dostępne w różnych kolorach.

Sandały turystyczne vs Skarpetki…

Moim zdaniem takie outdoorowe sandały z powodzeniem można nosić na skarpetki. Cóż przeszkadza abyśmy w chłodny jesienny dzień używali sandałów wkładając uprzednio skarpetki na stopy? W schronisku to jest oczywiste, gdy wybieramy się na spacer wokół niego.

Są rzeczy i rozwiązania, które sprawdzają się w górach, jeśli tak to z powodzeniem można je stosować na nizinach, również  w życiu codziennym. Jakiś czas temu przeczytałem wzmiankę, że obecnie nie jest obciachem noszenie skarpet i sandałów.

Czarne Sandały Turystyczne Lizard Creek III

Sandały Turystyczne Creek w zestawieniu ze skarpetami – Zdj. ze Spitsbergu.

Ja zawsze byłem tego zdania i wielokrotnie czułem na sobie spojrzenia, gdy zimą wysiadałem z samochodu będąc w grubych skarpetach i sandałach. Idąc na dyżur zimą do schroniska jako buty drugie zawsze zabieram sandały. Niestety sandały na ubitym śniegu nie wykazują się najlepszą przyczepnością, to ich wada ale jedyna.

Moja przygoda z Lizard’ami trwa paręnaście lat i uważam, że nie ma lepszych sandałów turystycznych na rynku. Te są bardzo wytrzymałe, zrobione z dobrych materiałów, nie wydzielają zapachów, i co ważne są łatwe w konserwacji a nade wszystko lekkie i wygodne!

Wersja Creek przeznaczona jet do kontaktu z wodą, o sandałach trekkingowych – model Hike, które posiadają wyściółkę z naturalnej zamszowej skóry pisałem dwukrotnie na łamach Gór i również tutaj na blogu. Moje pierwsze, które mają 16 lat jeszcze nadają się do użytku!

Gdzie kupić przetestowane sandały?

Aby przejść do sklepu oficjalnego dystrybutora Lizarda na Polskę i nabyć przetestowane sandały, kliknij poniższy przycisk. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, poniżej znajdziesz również odnośnik do innych opinii na temat tego produktu.

Inne opinie sandałów

wodoodporne Sandały Turystyczne Lizard Creek III w akcji

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

R
RABAT 15%
Wpisz proszę swoje dane oraz zaznacz zgody poniżej, abyś mógł otrzymać wiadomość z kodem rabatowym natychmiast!
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną na mój adres e-mail pochodzących od PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867 moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*