Test namiotu wyprawowego MSR Storm King

utworzone przez | Namioty, Testy

Opowieść o tym, jak namiot wyprawowy MSR zastąpił nam mieszkanie.

Przed zimową wyprawą na Noszak (7492 m n.p.m.) musieliśmy uzupełnić nasz ekwipunek o dwa namioty. Zdecydowaliśmy się na namioty wyprawowe firmy Mountain Sefety Research (MSR) – Dragontail oraz StormKing. Chciałbym podzielić się z Wami spostrzeżeniami na temat tego drugiego.

Informacja: Jeśli wahasz się, który namiot wybrać, zobacz nasz obszerny poradnik – jak wybrać namiot turystyczny do turystyki „plecakowej”.

StormKing

Pierwsza noc w namiocie wyprawowym

Pierwsza noc w tym namiocie miała miejsce przy hostelu, gdzie kierownik hostelu powiedział nam „it’s free”, później chcąc niebotycznych pieniędzy. Pierwsze rozstawianie trwało dłuższą chwilkę, ponieważ nie chcieliśmy zrobić żadnego fopa. A i tak zrobiliśmy ?

Rozstawianie okazało się łopatologiczne – pomarańczowe rurki zapiąć o różnokolorowe tasiemki. Wszystko poszło jak z płatka, nakładamy tropik i … rodzi się mały problem. Jest jeszcze jedna rurka, a nie widać dulek. Przypomniało mi się, że namiot powinien mieć przedsionek – nastąpiło szukanie z frontu dulek.

Po chwili zaświtało nam, że może będą od wewnątrz – i tam były :-). Po rozstawieniu zauważyłem, że została jeszcze jedna tyczka. Okazało się, że to rurka, która powinna być na suficie i rozdzielać sypialnie od tropiku. Wszedłem pod tropik by ją zamocować, ale los tak chciał, że jestem niski i miałem z tym duży problem.

namiot ekspedycyjny stormking w środku

Przy pierwszym rzucie oka na Storm Kinga przykuły mój wzrok dwie rzeczy. Jego wielkość oraz laminowany zamek. Byłem ciekaw jak po miesiącu w bazie się spisywał ów zamek, ale do dziś nie mam najmniejszych zastrzeżeń. W sumie tylko raz przez miesiąc były z nim problemy, ale była to wina wora ze śniegiem, który naprężał tropik.

Następnie rozkładaliśmy ten namiot dla porterów, podczas karawany pod naszą bazę. Tym razem dołożyliśmy wszelkich starań by wszystko było w jak najlepszym porządku. Tu zobaczyłem też drobny problem – ciężko z tego namiotu wytrzepać piasek i inne paprochy. Potrzeba do tego trzech zaradnych osób. Daliśmy radę nawet z tym!

stormking wymiary namiotu

Rozstawianie namiotu ekspedycyjnego MSR StormKing w bazie

Następnie przyszedł czas rozstawienia namiotu w bazie. Chcieliśmy rozstawić się w polskiej bazie, ale portery wprowadzili nas w błąd i rozstawiliśmy się ciut niżej. Zaczęliśmy się przepakowywać, lodówkę zrobiliśmy na zewnątrz, co nam dało jeszcze więcej miejsca.

razem przed namiotem

Opis Namiotu wyprawowego MSR StormKing

To namiot 5 osobowy, w którym osoby mojej postury (mam ok. 1,6m) miałyby bardzo wygodnie, natomiast osoby postury Olega (ponad 1,8m) wolałyby parę centymetrów więcej. Po ulokowaniu się w namiocie poczułem, że szerokość jest może miejsca niż myślałem, ale za to wysokość…

Mogłem tam stać, co dawało duże pole manewru, ale dla mnie był też problem, żeby coś ściągnąć z półki na górze. ? A co do półki, to od dolnej strony były małe kieszonki, ale takie do których nic nie można włożyć. To był jeden z rebusów tego wyjazdu. Po co one są… Do dziś nie wiemy.

Storm King to namiot większy, niż niektóre mieszkania. Dlatego stał się on naszym dużym domem.

przedsionek i środek namiotu wyprawowego

Podsumowanie

Do rozstawienia namiotu potrzeba trochę miejsca, ale w bazie nie jest to problem.

Plusy Namiotu StormKing

  • kolorowe tasiemki bardzo ułatwiają rozstawienie – postawienie namiotu to łatwizna,
  • jest olbrzymi – mogłem w nim stać, bez większych problemów,
  • bardzo wytrzymały laminowany suwak,
  • dwa duże przedsionki, przedni stał się naszą kuchnią,
  • wszędobylskie kieszenie.

Parę minusów

  • dość wysoko zamieszczony tropik, co daję dużą wentylacje, a przy dużych podmuchach zawiewa do środka,
  • brak odciągów w komplecie, trzeba mieć o parę metrów więcej linki.
namiot z zewnątrz

Gdzie kupić namiot MSR Stormking™ ?

Aby przejść do sklepu oficjalnego dystrybutora MSR na Polskę i nabyć namiot wyprawowy MSR Stormking™, kliknij poniższy przycisk. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, poniżej znajdziesz również odnośnik do innych opinii na temat tego produktu.

Inne opinie o namiocie

namiot z zewnątrz

Inne testy Namiotów:

Namiot Turystyczny Elixir 2 – Test Wioletty Chudek

Namioty MSR z Serii Elixir są kontynuacją namiotów turystycznych wyróżniających się wytrzymałością najwyższej klasy. W 2018 roku w namiocie zastosowano nowe rozwiązania, które sprawiają, że biwakowanie w namiocie jest bardziej komfortowe. Poprawiono również...

0 komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4.5 Autor
Ocena
R
RABAT 15%
Wpisz proszę swoje dane oraz zaznacz zgody poniżej, abyś mógł otrzymać wiadomość z kodem rabatowym natychmiast!
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną na mój adres e-mail pochodzących od PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867 moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*
ODBIERZ RABAT 20%
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867
Wpisz poniżej swoje Imię, adres e-mail oraz zaznacz zgodę na przesyłanie informacji handlowych, abyśmy mogli wysłać Ci rabat natychmiast.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
*