BioLite otrzymał prestiżową nagrodę National Design Award 2021 od Cooper Hewitt, Smithsonian Design Museum. Wygrywając w kategorii Product Design,. Ta nagroda jest uhonorowaniem roli BioLite projektującego i wtrząchającego produkty konsumenckie zmieniające świat. To duże wyróżnienie dla Biolite, poprzednimi zwycięzcami były firmy takie jak m.in. Nike, Kickstarter, Google, Telfar, IDEO, czy New York Times.

Czym są nagrody The National Design?

Nagroda powstała z inicjatywy Białego Domu i od 2000 r. jury złożone z ekspertów różnych dziedzin wyłania zwycięzców. Firmy badane są pod kątem następujących kryteriów: niezwykła oryginalność, wpływ na zmniejszenie i rozwiązywanie problemów, produkty wyróżniające się wśród swojej dziedziny oraz prace wprowadzające innowację i przodujące pod względem swojego wyglądu i wyobraźni twórców.

BioLite: produkty, które mają wpływ

Mając na celu wzmocnienie pozycji ludzi i ochronę planety poprzez dostęp do energii odnawialnej, BioLite zaprojektował i wyprodukował solidne portfolio produktów, które zapewniają czyste rozwiązania do gotowania, ładowania i oświetlenia codziennego życia tych, którzy są poza siecią elektryczną.
BioLite działa na dwóch rynkach: pomaga entuzjastom outdooru, którzy chcą korzystać z energii z dala od zgiełku miast, a także działa na rynkach, gdzie tradycyjne sieci elektryczne są zawodne lub jeszcze nie istnieją.

„Dla naszych klientów z rynków wschodzących mamy okazję być pierwszym krokiem w dostępie do niezbędnej energii, która zasila ich codzienne życie w sposób bezpieczny i niedrogi. Z kolei dla naszych klientów outdoorowych BioLite pokazuje, jak może wyglądać przyszłość energii odnawialnej, czyli życie poza paliwami i jednorazowymi bateriami, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ta nagroda znaczy dla nas tak wiele, że leży u podstaw naszej misji, bo wiemy, że: rozwiązanie jest dobre tylko wtedy, gdy ludzie faktycznie z niego korzystają – a to ostatecznie sprowadza się do doskonałego projektu produktu” – Jonathan Cedar, założyciel i dyrektor generalny BioLite.

Do tej pory BioLite dotarł do ponad 2,9 miliona istnień ludzkich w Azji i Afryce i zrównoważył ponad 400 000 ton emisji CO2 dzięki swoim rozwiązaniom w zakresie energii odnawialnej. Organizacja jest na dobrej drodze do realizacji swojej wizji zapewnienia 20 milionom ludzi dostępu do czystej energii i uniknięcia 3 milionów ton CO2 do 2025 roku.