Za oknem coraz chłodniej, pora szykować się na ziąb i deszcz. Dbając o zdrowie i odporność warto pomyśleć zawczasu o przemoczonych butach na szlaku, czy przemarzniętych rękach, które próbujemy rozgrzać czekając na przystanku autobusowym. Ogrzewacze ochronią Cię przed wyziębieniem, a do tego działają przeciwbólowo!

Jak to działa?

Ogrzewacze to jednorazowe saszetki, które aktywują się po wyjęciu z opakowania. Ich średnia temperatura wynosi 55-58 stopni Celsjusza i utrzymuje się przez wiele godzin. Zasada działania to proste utlenianie żelaza, w wyniku którego wydziela się ciepło. Saszetka nie pozwala na wysypanie się zawartości, dlatego korzystanie z ogrzewaczy jest bezpieczne. Nie zniszczą one Twoich ubrań, a do tego są całkowicie biodegradowalne.

Więcej o różnych typach ogrzewaczy dowiesz się się z poradnika Oli Dzik.

Zmarznięci w drodze

Kiedy do domu lub schroniska jeszcze daleko, a przemarznięte ręce lub stopy dają Ci się we znaki, ogrzewacz jest idealnym rozwiązaniem. Możesz umieścić go w rękawiczce, w bucie lub w kieszeni, nie dopuszczając do odmrożenia. Dobrym pomysłem jest też przyklejenie saszetki do wewnętrznej strony ubrania. Znacznie przyspieszy to rozgrzanie się po wychłodzeniu.

Działanie przeciwbólowe

Gorąca okłady są też świetnym remedium na ból mięśni i stawów, szczególnie kręgosłupa. W naszej ofercie dostępne są specjalnie wyprofilowane ogrzewacze na kark i odcinek lędźwiowo-krzyżowy. Uniwersalną saszetkę w kształcie prostokąta możesz zastosować do innych okolic ciała. Ciepły kompres ułatwia rozluźnianie mięśni i łagodzi uciążliwy ból.

Jeśli często marzniesz lub szukasz ulgi w bólu, wypróbuj ogrzewacz. Jego użycie jest bardzo proste, wystarczy wyjąć go z opakowania i potrząsnąć, a za chwilę poczuć kojące ciepło, które narasta do około 20 minut (saszetka nagrzewa się w tym czasie do maksymalnej temperatury), którą utrzymuje aż do 12 godzin. Wybierz ogrzewacz dla siebie zapomnij o zimnych stopach i bólu kręgosłupa.