Wreszcie jest!!! Nowy namiot trzysezonowy tunelowy marki MSR.
MSR – Mountain Safety Research to lider w tematyce sprzętu turystycznego. Jego kuchenki i namioty były niejednokrotnie wyposażeniem wypraw narodowych. Znają je i kochają takie osoby jak: Leszek Cichy czy Krzysztof Wielicki – pierwsi zdobywcy Mount Everest zimą. Firma MSR działa już ponad 50 lat, ale dopiero teraz wprowadziła do swojej oferty namiot tunelowy.

Czym różni się namiot tunelowy od namiotu typu igloo?

Namiot tunelowy jest:

  • dużo pojemniejszy,
  • ma większy przedsionek, w dodatku w pełni zadaszony i pokryty podłogą, pozwalający na zostawienie w suchym miejscu całego ekwipunku, czy zdjęcie mokrej odzieży „pod dachem” i niewnoszenia wilgoci oraz brudu do środka namiotu,
  • pionowe ściany gwarantują pełną wysokość na większej płaszczyźnie użytkowej, dzięki czemu w takim obszernym namiocie jest dużo wygodniej,
  • posiada konstrukcję aerodynamiczną – odporną na silny wiatr (szczególnie przy stałym kierunku wiatru), namiot należy ustawić zgodnie z kierunkiem wiatru (krótszym bokiem w linii wiatru) – ten typ namiotów jest bardziej odporny na silne podmuchy niż konstrukcje igloo, 
  • rozstawia się go za pomocą szpilek, dzięki czemu konstrukcja jest bardzo stabilna (namiot typu igloo ma konstrukcję tzw. samonośną, czyli można ustawić go bez przytwierdzania do podłoża, choć oczywiście zalecamy jego odpowiednie przymocowanie tak, by silniejszy wiatr nie zwiał nam schronienia),
  • wewnętrzna część namiotu przypięta jest do tropiku, co ułatwia i przyspiesza montaż (sypialnia pozostaje osłonięta i sucha, nawet podczas rozkładania namiotu w deszczu).

MSR Tindheim

Namiot Tindheim jest dostępny w wersji 2 osobowej ważącej 2,48 kg, a w wersji 3 osobowej waży 2,91 kg. Do namiotu dołączone się aluminiowe pałąki i wytrzymałe odblaskowe linki regulacyjne dające wspólnie wytrzymałą konstrukcję schronienia.

Konstrukcja Tindheim zapewnia łatwy dostęp do otworów wentylacyjnych z zewnątrz i wewnątrz. Twórcy pomyśleli o tym, by regulować temperaturę i wilgotność powietrza także używając podwójnych drzwi (siatkowych i materiałowych). Dzięki nim mamy też pewność, że żaden niepożądany insekt nie wejdzie nam do namiotu, nawet gdy delektujemy się świeżym powietrzem lub oglądamy gwiazdy nocą.

Tindheim ma także dodatkowy otwór wentylacyjny pomagający zapobiegać kondensacji na wewnętrznej stronie namiotu (skraplaniu się wody).

W środku znajdziemy dużo przestrzeni, bo wysokość sypialni wynosi ponad 1m. Dodatkowym udogodnieniem są wewnętrzne kieszenie na ważne drobiazgi, podkład pod namiot obejmujący także przedsionek, czy podręczny sznurek do rozwieszenia mokrych rzeczy.

Namiot Tindheim sprawdzi się na niejedną wyprawę, a jego lekkość i udogodnienia umilą nam czas spędzany na świeżym powietrzu.