Test worka Sealline Baja Bag 30L

Worek Baja SealLine wykonany jest ze wzmocnionej tkaniny winylowej, której denko jest jeszcze bardziej wzmocnione i silniej teksturowane. Dzięki temu worek, nawet mokry, nie ślizga się i nie zsuwa z mokrego pokładu czy burty kajaka, łódki.

Worek 30 litrowy po zamknięciu ma wielkość walca o średnicy 28 cm i wysokości 40 cm przy wadze 570 g. Wszystkie szwy wewnątrz są specjalnie zalaminowane dodatkową taśmą, a samo denko jest wręcz “wspawane” co daje gwarancję, że wpychanie ładunku, nawet na siłę, nie uszkodzi konstrukcji.

IMG_4098

Jakość wykonania oraz wytrzymałość Baja Baga jest wręcz legendarna. Nie ma się czemu dziwić – wszystkie worki są wykonywane w USA w Seattle. Ten worek nie boi się przeniosek, włóczenia po ostrych krawędziach, burtach, korzeniach. Wytrzyma naprawdę wiele i jest niezawodny.

Jeżeli już szukać mankamentów, to można znaleźć dwa – cenę i wagę. Cena jednak broni się sama, bo nawet dla mało dbającego użytkownika to pancerny produkt na długie lata, a waga o ile istotna dla piechura , to dla kajakarza nie ma istotnego znaczenia.

Warto nadmienić, że worek Baja Bag jest tak mocny, iż można go wykorzystać w awaryjnych sytuacjach, jako worek wypornościowy do pokonania przeszkody wodnej.

Test worka Sealline Baja Bag 30L

Autor recenzji: Rafał Król
www.expeditions.pl