Zobacz, jak szybciej nadmuchać materac turystyczny Therm-A-Rest z serii SpeedValve (dzięki zastosowaniu prawa Bernoulliego) tak, by w środku nocy nie przepuszczał powietrza. Dowiedz się więcej o technologii SpeedValve.

Odtwórz wideo

=====
TRANSKRYPT FILMU
=====

Cześć, nazywam się Brandon i chciałbym pokazać, jak napompować materac turystyczny NeoAir Camper SV przy pomocy zaworu typu SpeedValve.

1. Ułóż materac na płaskiej nawierzchni.

2. Upewnij się, że wewnętrzny fartuch jest całkowicie schowany wewnątrz zaworu, a pomocniczy zaworek materaca jest zamknięty.

3. Aby napompować materac, należy wdmuchiwać powietrze do tego otworu, który utrzymujemy otwarty przytrzymując dłońmi.

Wdmuchiwanie powietrza do wewnątrz nie wymaga więcej wysiłku niż zdmuchiwanie świeczki na torcie urodzinowym: usta należy utrzymywać w odległości ok. 15 cm od otworu zaworu.

Materac jest teraz całkowicie napompowany na grubość ok. 7,5 cm.

4. Teraz zamykamy zawór – dwie taśmy spinające powinny przylegać gładko do wewnętrznego fartucha zaworu, który należy ułożyć równo wewnątrz.

5. Zwijamy ciasno zawór wykonując najlepiej siedem obrotów i spinamy paski spinające klamerką.

6. Teraz możemy położyć się na materacu i wyregulować ciśnienie według potrzeb przy pomocy pomocniczego zaworka.

Aby spuścić powietrze, po prostu odpinamy klamerkę i wykorzystując chroniony patentem –  system szybkiego zaworu wstecznego, usuwamy powietrze zwijając materac.

Gotowe!

=====
PORADNIK: Katalog najlepszych materacy turystycznych
=====

Więcej informacji na temat materacy turystycznych dmuchanych lub samopompujących oraz materacy kempingowych dmuchanych i samopompujących znajdziesz w naszym zestawieniu materacy: http://thermarest.pl/materace-turystyczne/