Nowa technologia opracowana przez Therm-a-Rest wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników materacy turystycznych. Ciepło, komfort i bardzo mały ciężar- to cechy nowej generacji materacy, o parametrach znacznie przekraczających poprzednie konstrukcje. Dzięki swoim opływowym kształtom materac X-Lite jest bardzo lekki i pakowny, zapewniając jednocześnie komfort potrzebny na wyprawach. Do materaca dołączony jest pokrowiec zestaw naprawczy.

Materace Turystyczne Therm-a-Rest NeoAir to najlżejsze, komfortowe i pakowne materace turystyczne. W specjalnej konstrukcji chronionej patentem, warstwa refleksyjna odbija ciepło wytworzone przez ciało człowieka redukując jego ucieczkę do podłoża, dzięki czemu zapewnia trzykrotnie lepsze własności izolacyjne w porównaniu z innymi materacami turystycznymi dmuchanymi dostępnymi na rynku.

Aby napompować materac, najpierw otwórz zawór i wdmuchaj powietrze 5-10 razy. Następnie możesz zrolować materac – przemieszczając powietrze do jego tylnej części. Dalsze pompowanie będzie łatwiejsze i szybsze. Dzięki temu nie będziesz musiał tracić energii na rozprowadzenie powietrza wewnątrz całego materaca. Kontynuuj pompowanie materaca wdmuchując powietrze kolejne 5-10 razy.

Po napompowaniu materaca zakręć zawór i połóż się na materacu, aby upewnić się, że jest wystarczająco napompowany. Jeśli chcesz, by materac stał się bardziej miękki, spuść nieco powietrza – dopompowując oraz spuszczając powietrze za pomocą zaworu, możesz dostosować ciśnienie powietrza w materacu tak, aby osiągnąć pełen komfort.

Jak spakować materac turystyczny NeoAir

Aby spakować materac, otwórz zawór i złóż materac kilkakrotnie usuwając w ten sposób powietrze z wewnątrz. Teraz zamknij zawór, rozwiń materac i zaczynając od tylnej części zroluj go przesuwając resztę powietrza w kierunku zaworu. Po całkowitym usunięciu powietrza złóż materac 2-3 -krotnie dla zmniejszenia szerokości, aby zmieścił się w pokrowcu.

Nie należy pakować materaca mokrego lub wilgotnego – może to doprowadzić do rozwoju pleśni i butwienia, co wpływa niszcząco na materiał. Po użyciu – wysusz materac i przechowuj w suchym miejscu. Z

obacz powyższy film instruktażowy na YouTube: Użytkowanie materaca turystycznego NeoAir oraz Subskrybuj nasz kanał