Firma Grangers, która znana jest od 1937 r. z zapewniania bezpieczeństwa za pomocą swoich środków czyszczących i ochronnych, z przyjemnością ogłosiła, że przyczynia się do zwiększenia ochrony pracowników NHS i innych pracowników służby zdrowia.

W tych niespokojnych czasach Grangers uważa, że ważniejsze jest teraz, niż kiedykolwiek wcześniej, przedłużenie życia odzieży i sprzętu poprzez pełną ich ochronę. Granger’s, znana marka outdoorowa, uważa, że odpowiedzialność za ochronę użytkowników jest większa niż kiedykolwiek, ze szczególnym naciskiem na pracowników NHS i innych specjalistów medycznych z całego świata, którzy codziennie walczą z Covid-19 i innymi infekcjami.

Jednym z największych trudności w obliczu ograniczonej podaży środków ochrony osobistej jest jednorazowość ich użycia. Grangers ściśle współpracuje z Clinician, aby lepiej zrozumieć te ograniczenia i sposób jaki może pomóc. Zespół ściśle współpracuje teraz z ekspertami NHS, badając sposoby przedłużenia użyteczności strojów operacyjnych i innego sprzętu, które pomagają chronić przed zagrażającymi życiu infekcjami.

Chociaż jest to dopiero początek bardzo ważnego przedsięwzięcia dla Grangers, już miały miejsce profesjonalne testy, które pozwalają Grangers rozpocząć prace nad projektami, które pomogą przedłużyć użyteczność strojów medycznych używanych na pierwszej linii frontu.

Karolina Jones, dyrektor generalny, powiedziała: „W tych czasach chcieliśmy zobaczyć, co możemy zrobić, aby pomóc NHS i specjalistom medycznym na całym świecie oraz zmniejszyć marnotrawstwo środków ochrony indywidualnej jednorazowego użytku. Wsparcie, które już byliśmy w stanie zapewnić, wraz z ciągłymi badaniami, sprawia, że jest to bardzo satysfakcjonujący projekt. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za profesjonalne wskazówki, które otrzymaliśmy w celu dalszego rozwoju naszych badań i rozwoju w tej dziedzinie. Szczycimy się ochroną naszych klientów i naszej planety, którą oni uwielbiają poznawać, a ten ekscytujący projekt pozwoli nam pójść o krok dalej ”.