Miło nam poinformować, że w sklepie internetowym paker.pl pojawiła się kawa i herbata marki Aromat Przygody. Na chwilę obecną dostępne są 3 rodzaje kaw oraz 2 rodzaje herbat dla każdego, kto chce poczuć aromat przygody. Zapraszamy! 🙂

Kawy Aromat Przygody

1. Kawa mielona palona

Nasza kawa składa się aż z trzech specjalnie wyselekcjonowanych kaw pochodzących z różnych części Brazylii: z Mogiany, z Cerrado i z Santos. Dzięki unikalnemu połączeniu tych smaków nasza kawa to prawdziwy aromat przygody, łączący różne miejsca jej pochodzenia oraz tradycję rodzimej produkcji z nutą orzecha laskowego, kakao oraz mlecznej czekolady.

Więcej o kawie >>

2. Kawa mielona palona bezkofeinowa

Kawa bezkofeinowa polecana jest szczególnie osobom z zaburzeniami snu, z nadciśnieniem, kobietom w ciąży, czy młodzieży.

Kofeina jest alkaloidem o delikatnie gorzkim smaku, więc kawa jej pozbawiona może być mniej gorzka, jednak nie stwierdza się znaczących różnic w smaku.

Dekofeinizacją zajmują się specjalne fabryki znajdujące się głównie w Kanadzie, Meksyku i Europie. W związku z dodatkową obróbką i transportem, kawa bezkofeinowa może być nieco droższa. Obecnie stosuje się cztery metody ekstrakcji kofeiny.

Wszystkie przeprowadza się na zielonych ziarnach, tak aby jak najmniej zaszkodzić wrażliwym na obróbkę substancjom smakowym i aromatycznym.

Więcej o kawie >>

2. Kawa mielona palona o smaku miętowo – czekoladowym

Kawa o smaku czekoladowo – miętowym produkowana jest na bazie kawy Brazylia Santos. Nazwa kawy pochodzi od nazwy regionu. Santos leży w pobliżu Sao Paolo, nad oceanem. To pewnie dlatego, kawa stamtąd jest tak pyszna!

Dodatkowo nasza kawa pozyskiwana jest na sucho, co oznacza że ziarna suszone są na gładkiej powierzchni, wystawione na działania słoneczne.

Dzięki tej metodzie profil smakowy naszej kawy jest gęsty, słodki i kompleksowy.

Więcej o kawie >>

Herbaty Aromat Przygody

1. Herbata „dym z ogniska”

Herbata czarna poddana procesowi więdnięcia i suszenia w dymie ogniska z drewna sosnowego.

Czarna herbata poddana procesowi tzw. „wędzenia” liści herbacianych nad ogniskiem z korzeni sosny. Proces ten nadaje naparowi wyraźnie dymny aromat i smak oraz czerwoną barwę.

Herbata ze względu na swój charakter i wyrazistość smaku przeznaczona jest dla wytrawnych smakoszy. Już pierwszy łyk przenosi we wspomnieniach do pięknych chwil spędzonych przy górskich ogniskach.

Więcej o herbacie >>

2. Owocowy Grzaniec

Herbata owocowa: rodzynki, skórka pomarańczy, liść lipy, goździk, pomarańcza, imbir, hibiskus, róża, jabłko.

Herbata owocowa – dzięki połączeniu naturalnych składników – przypraw i owoców osiągnęliśmy pyszny smak owocowego rozgrzania bez sztucznych dodatków czy substancji słodzących.

Nasza herbata jest idealna dla wszystkich, którzy dbają o zdrowie i chcą zrobić sobie miłą przerwę, czy to w trasie, czy w pracy, czy w domu.

Więcej o herbacie >>