W Grangers, istnieje powiedzenie „och, spójrz na te koraliki”. Tak, zgadza się, zespół Grangers jest dosłownie grupą maniaków, jeśli chodzi o wodoodporność i uwielbiają widok „koralików” utworzonych z kropel wody pojawiających się na kurtce podczas ulewy.

Dlatego tak długo w Grangersie pracuje się nad formułami upewniając się, że są one najlepsze w swojej kategorii i gwarantują, że pozostawią ekwipunek suchy – dzięki czemu mogą być podekscytowani „koralikami”.

Dlaczego warto korzystać z impregnatów i środków do prania Grangers?

Prostą odpowiedzią jest: Grangers zapewni Ci ciepło i suchości oraz zwiększy trwałości Twojego sprzętu.

Niezależnie od tego, ile wydasz na wodoodporną kurtkę lub inną sportową odzież, kupujesz ją, ponieważ dobrze wygląda i ma Ci służyć na lata. Niestety, jeśli nie zadbasz o swoją odzież outdoorową, nie tylko nie będzie ona już nadawać się do tego w jakim celu ją kupiłeś, ale też nie będzie wyglądać tak dobrze.

W Grangers istnieje jeszcze jedno powiedzenie: „opiekuj się swoją kurtką tak, żeby ona mogła zaopiekować się Tobą”.

“To prawda. Nie spodziewamy się, że nasze zwykłe ubrania będą wyglądać wspaniale bez regularnego prania, ale tak wielu z nas oczekuje, że nasze kurtki będą po prostu „działać”, niezależnie od tego w czym je pierzemy. Cóż, aby kurtka spełniała swoją funkcję jak najlepiej, wymaga regularnej pielęgnacji, a to oznacza czyszczenie i impregnację – ale spokojnie, nie martw się, ponieważ możesz tego dokonać bez zbędnego wysiłku i sprawić, by Twoje rzeczy zostały oczyszczone i zaimpregnowane angażując w to tylko tyle czasu, ile potrzebne jest na przygotowanie filiżanki herbaty.”

Dlaczego więc musisz ponownie impregnować swoją wodoodporną odzież? Spójrzmy na sprawę od technicznej strony, abyś mógł zrozumieć nieco bardziej te zagadnienie.

Odzież outdoorowa wykorzystuje trwałe hydrofobowe wykończenie (DWR), które zapewnia suchość. To wykończenie sprawia, że ​​woda spływa, gdy pada deszcz, a jednocześnie pozwala na odparowanie pary wodnej – zapewniając suchość wewnątrz i na zewnątrz.

Z biegiem czasu wykończenie DWR może się zużyć, powodując, że sprzęt wchłania wodę, zamiast ją odpychać – co oznacza, że ​​nie jesteś już chroniony przed czynnikami zewnętrznymi. Wpływa to także na oddychalność sprzętu, pozostawiając uczucie wilgoci.

Kiedy kurtki dochodzą do tego etapu, wiele osób przestaje je nosić, zakładając, że są wadliwe, ale rozwiązanie jest takie proste – Grangers. Korzystając z produktów Grangers, gwarantujemy, że Twoja kurtka powróci do maksymalnej wydajności. Oznacza to, że nigdy więcej nie będziesz mieć „mokrych dni”, tylko deszczowe dni, w które możesz spokojnie wyjść na łono natury!