Jak Impregnować Odzież z Wełny Merino – Poradnik Pakera cz. 6

utworzone przez | Impregnacja, Porady

Wełna merino jest wspaniałym materiałem. Zważywszy na jej wszechstronne zastosowanie, odzież typu merino powinna zawsze znaleźć miejsce w naszym ekwipunku – niezależnie od tego, czy wybierasz się na wyprawę, czy tylko potrzebujesz wygodnego ubrania do pracy.

Jest kilka cech wełny merino, które sprawiają, że jest ona tak doskonała. Pozwala m.in. na znakomitą regulację temperatury ciała: utrzymując chłód w czasie upału i zapewniając utrzymanie ciepła w niskich temperaturach. Odprowadza również pot i wilgoć ze skóry, co w połączeniu z jej naturalnymi właściwościami antybakteryjnymi pozwala odzieży długo zachować czystość i świeżość.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, utrzymanie w dobrej kondycji odzieży z wełny merino nie jest trudne – ułatwi to preparat Granger’s Merino Wash lub płyn do prania bielizny Merino Granger’s Active Wash.

Najlepszym sposobem jest usuwanie zabrudzeń i uporczywych plam przy pomocy wilgotnej szmatki. Dzięki naturalnym właściwościom antybakteryjnym przy codziennym użytkowaniu wyrobów merino nie jest konieczne częste przeprowadzanie pełnego procesu prania – może to być konieczne tylko w przypadku wykonywania cięższych prac, podczas których pocimy się intensywniej.

Pranie odzieży merino zaleca się przeprowadzać w pralce, chociaż dopuszczalne jest również pranie ręczne.

  • Piorąc w pralce ustaw program wełna/delikatne tkaniny. Jeżeli pralka nie posiada takiego programu, należy ustawić pranie w temperaturze 30 st. C,
  • Wywróć odzież na lewą stronę, zapobiegnie to jej mechaceniu (dotyczy to również innych rodzajów odzieży),
  • Wlej do dozownika pralki jedną miarkę środka Grangers Merino Wash. Nie stosuj innych środków przeznaczonych do tkanin,
  • Zastosuj suszenie w suszarce bębnowej nastawionej na niską temperaturę, jeżeli zezwala na to informacja na wszywce odzieżowej,
  • Nie wyżymaj odzieży i nie rozwieszaj w pozycji pionowej – może to spowodować deformację tkaniny,
  • Jeżeli nie jest możliwe użycie suszarki bębnowej, wysusz odzież rozkładając ją na płaskiej powierzchni, najlepiej na ręczniku. Unikaj bezpośrednich źródeł ciepła – może to spowodować zbiegnięcie się tkaniny.

Aby utrzymać odzież merino w czystości i świeżości, należy prać ją w zasadzie nie częściej, niż raz na kilka tygodni. Upierz odzież, jeżeli zaczyna tracić swoją świeżość, nie jest to konieczne, dopóki jest czysta i zachowuje przyjemny zapach.

Zobacz Inne Wpisy na blogu

Jak Czyścić Buty Turystyczne i Sprzęt

Preparat Granger’s Footwear + Gear Cleaner w sprayu przeznaczony jest do czyszczenia obuwia, wszelkiego rodzaju technicznej odzieży outdoorowej i innego sprzętu …

0 komentarzy