Każdego roku 8 milionów ton plastiku jest wyrzucane do oceanu. Globalne marki mają różne pomysły na to, jak zaradzić temu problemowi, a jednym z nich jest nowy system wymyślony przez Grangersa. Na czym on polega?

Grangers jest firmą oferującą impregnaty oraz produkty ochronne do ekwipunku, która deklaruje dbałość o środowisko naturalne. Na deklaracjach się na szczęście nie kończy. O ich zaangażowaniu świadczy między innymi to, że od 13 lat mają akredytację bluesign®, która potwierdza ekologiczność ich produktów na każdym etapie wytwarzania. Teraz firma bierze udział w akcji oczyszczania oceanów: ich innowacyjny proces produkcji butelek ma na celu zmniejszenie ilości plastikowych odpadów.

Inicjatywa polega na wytwarzaniu butelek w 100% z recyklingu, pochodzącego również ze śmieci wyławianych z oceanów. Produkcja następuje bez dodatku nowego surowca.

Dzięki temu firma nie zwiększa ilości plastiku w obiegu. Odławianie pływających na powierzchni wody śmieci przyczynia się do rozwiązania problemu morskich zwierząt, które giną z powodu zaplątania się w te odpady.

Nowe butelki nadają się w 100% do recyklingu. Ponadto, firma wprowadziła system zwrotu zużytych opakowań, co zamyka cykl produkcji. Żeby dodatkowo zmniejszyć ich objętość (mniejsze opakowania to mniej plastiku), Grangers wprowadził nową, bardziej skoncentrowaną formułę środków do prania. Dzięki temu, możemy korzystać z ich produktów z czystym sumieniem ekologicznym 🙂

Warto doceniać inicjatywy, które dają innym markom przykład etycznego postępowania. Osoby interesujące się podróżami w dzikie tereny są szczególnie świadome konieczności dbania o środowisko naturalne. Musimy się o nie troszczyć, żebyśmy za kilkanaście lat nadal mieli możliwość wyprawy w miejsca niezniszczone działalnością człowieka.