Zainwestowałeś w kurtkę puchową? Świetnie, ale uważaj, bo sposób, w jaki się o nią troszczysz, ma duży wpływ na jej trwałość. Dowiedz się, jak z pomocą Grangers przedłużyć jej żywot i odpowiednio o nią zadbać.

Perspektywa konieczności wyprania kurtki puchowej może wydawać się Twoim najgorszym koszmarem. Pomysł, że ukochana kurtka puchowa, na którą wydałeś dużo pieniędzy, może nagle zakończyć się „masakrą z pralki”. Cóż, nie bój się więcej, Grangers ma na to plan.

Wszyscy kochamy nasze kurtki puchowe, często są to nasze ulubione okrycia wierzchnie na czas jesienno-zimowy. Zapewniają nam ciepło i suchość, dzięki czemu możemy dłużej przebywać na świeżym powietrzu. Jednak, gdy się nad tym zastanowić, jest to również ten rodzaj ubrania, który prawdopodobnie nie były prany przez bardzo długi czas. To dlatego, że ten strach istnieje i dotyczy tak wielu ludzi. Rozmawialiśmy z wieloma osobami, które boją się zrujnować swoją puchową kurtkę i wydać wszystkie pieniądze, aby ją wymienić i potencjalnie nie znaleźć tak samo dobrej.

Pranie materiałów puchowych

Grangers rozpoznaje ten strach. Rozmawialiśmy z tak wieloma osobami, które otwarcie przyznały, że wolą trochę nieprzyjemnego zapachu puchowej kurtki, niż ryzyka jej prania. Dlatego stworzyliśmy nasz zestaw do prania puchu.

Ten zestaw jest dość prosty. W zestawie masz płyn do prania puchu Grangers Down Wash i trzy zielone kulki do suszenia, ale ten prosty zestaw naprawdę sprawi, że wielu poczuje się gotowym do regularnego dbania o puch.

Down Wash jest prosty w użyciu, dodajesz do pralki pełną nakrętkę tego preparatu zamiast zwykłego detergentu i ustawiasz cykl pralki zgodnie z instrukcjami na metce. Po zakończonym cyklu prania wyjmujesz kurtkę puchową z pralki, sprawdzasz, czy puch jest równomiernie rozłożony, a następnie suszysz ją w suszarce bębnowej.

Wkładasz kurtkę do suszarki bębnowej, dodajesz kulki do suszarki i ustawiasz pożądaną temperaturę. Co jakiś czas przerywasz cykl suszenia, aby sprawdzić, czy puch jest równomiernie rozłożony, a po całkowitym wyschnięciu Twoja ulubiona kurtka puchowa będzie jak nowa!

Ten zestaw świetnie nadaje się również do śpiworów puchowych, a my posunęliśmy się nawet do wykorzystania go przy praniu naszych kołder.

Obalanie mitów

Kilka osób pytało, dlaczego muszą kupić zestaw, skoro mogliby po prostu kupić Grangers Down Wash i użyć piłek tenisowych. Piłki tenisowe do puchu to właściwie mit, który wymaga obalenia. Używanie piłek tenisowych może być zbyt agresywne i zgniatać puch pod kurtką, pozostawiając niepożądany efekt. 

Dlatego kulki do suszarek Grangers są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ są delikatne i lekkie, a w artykułach puchowych i syntetycznych odpowiednio wspomagają odnowę upierzenia.

A wiec jak skutecznie zaimpregnować puch?

Cóż, Grangers ma kilka rozwiązań: możesz użyć impregnat do puchu Down Repel jako dodatkowego cyklu prania lub naszego faworyta, czyli nowego zestawu do prania i impregnacji puchu Grangers Down Care Kit.

Jest to rozwiązanie oparte na tych samych założeniach, co zestaw do prania puchowego, ale zamiast puchowego prania, zestaw zawiera nowy preparat 2 w 1 do prania puchowego i impregnacji (Down Wash + Repel) z dopasowanymi niebieskimi kulkami suszącymi.

Ten impregnat zapewni, że Twoja ulubiona kurtka puchowa będzie dłużej utrzymywać ciepło i suchość, dzięki czyszczeniu i impregnacji puchu lub syntetycznego puchu po zaledwie jednym praniu. I musimy być szczerzy, ten produkt „dwa w jednym” zdecydowanie rozwiązuje wszystkie obawy związane z puchem!

Co więcej, jest całkowitą nowością i jak żaden konkurencyjny produkt na rynku, jest zatwierdzony przez bluesign®, więc jest nie tylko na bazie wody i wolny od PFC, ale także posiada akredytację bluesign®, która gwarantuje odpowiedzialność za środowisko w całym łańcuchu produkcyjnym.

Fantastycznie jest wiedzieć, że możemy opiekować się naszym sprzętem, dbając o środowisko, co oznacza, że możemy zminimalizować nasz wpływ na środowisko i chronić świat, w którym żyjemy.

Wspaniale jest wiedzieć, że to rozwiązanie istnieje, aby zadbać o puch, dzięki czemu możemy uniknąć bólu głowy i raz na zawsze obalić mit dotyczący przerażającej i męczącej pielęgnacji puchu!