W świecie pieszych wędrówek trudno jest dorównać lekkiej, niezawodnej i niezniszczalnej karimacie. Spotkaliśmy się z trzema podróżnikami, którzy cenią sobie produkty Therm-a-Rest Z-Lite i Z-Seat, aby dowiedzieć się więcej o ich wyprawach i o tym, dlaczego wypróbowana i sprawdzona karimata spełnia swoje zadanie, jak żadna inna.

1. Imię i nazwisko: Felecia (Dora Odkrywca) Moran

Ukończone wędrówki

Od 2012 roku przeszłam ponad 3600 km, wędrując po najpiękniejszych szlakach Ameryki: Pacific Crest Trail, Colorado Trail, Wonderland Trail, Timberline Trail i Trans Catalina Trail. Tej wiosny wyruszam na moją najtrudniejszą z dotychczasowych wędrówek! Będę wędrować przez 2800 km z Kanady do Meksyku szlakiem Continental Divide Trail.

Zestaw do spania

Karimata Therm-a-Rest Z-Lite Sol w połączeniu ze śpiworem Feathered Friends Egret UL.

Dlaczego uwielbiam karimatę Z-Lite

Lubię ją ze względu na jej wszechstronność wykraczającą poza funkcję materaca. W ciągu dnia robię przerwy na jedzenie lub po prostu na „wąchanie kwiatów”. Zamiast kłaść się na ziemi, mogę szybko wyjąć matę Z-Lite z górnej części plecaka i od razu mam wygodne miejsce do odpoczynku!

Czy znalazłaś jakieś wyjątkowe zastosowanie dla karimaty Z-Lite

Wędrówki po górach mogą naprawdę wzmocnić mięśnie. Używam Z-Lite również jako maty do ćwiczeń w każdym miejscu na szlaku.

Ulubione doświadczenie z Z-Lite

W 2013 roku podczas wędrówki przez Pacific Crest Trail mój przyjaciel Spitfire miał urodziny. Byliśmy w samym środku gór Sierras, a ja nie miałam żadnego prezentu, który mogłabym mu podarować. Przejrzałam cały swój bagaż i wymyśliłam idealny prezent. Pożyczyłam przyjacielowi matę Z-Lite, aby w dniu urodzin mógł nacieszyć się jej niezwykłą funkcjonalnością!

Obserwuj Felicję na Instagramie: @dora_la_explorer

2. Imię i nazwisko: Sean Jansen

Ukończone wędrówki

Pomyślnie przeszedłem szlak Pacific Crest Trail i mam zamiar przejść Szlak Appalachów (ang. Appalachian Trail) w 2017 roku oraz Narodowy Szlak Widokowy Kontynentalnego Działu Wodnego (ang. Continental Divide Trail) w 2018 roku.

Zestaw do spania

Mój zestaw do spania to Z-Lite… I KROPKA! Używałem i wypróbowałem prawie wszystkie rodzaje nadmuchiwanych materacy do spania, jakie istnieją. Nigdy nie użyję niczego innego niż karimata Z-Lite.

Za co cenisz matę Z-Lite?

Jest lekka, łatwa do rozłożenia, wygodna, a przede wszystkim niedroga.

Czy znalazłeś jakieś wyjątkowe zastosowanie dla maty Z-Lite?

Korzystałem z niej na niektórych przełęczach w górach Sierra, kiedy szlak był pokryty śniegiem. Używałem maty jako sanek i zsuwałem się po północnych ścianach niektórych przełęczy razem z plecakiem. Świetnie się spisała!
Ulubione miejsce biwakowe na szlaku? Moim ulubionym miejscem na szlaku był szczyt San Gabriel w południowej Kalifornii. Na wysokości 2896 metrów podziwiałem morze chmur, które zasłaniało miasto Los Angeles i przypominało, jak wyglądała południowa Kalifornia przed powstaniem metropolii. Ale jest wiele momentów, w których nie byłem na kempingu, a w których używałem Z-Lite. Kiedyś siedziałem do północy na brzegu Jeziora Kraterowego, obserwując gwiazdy, zanim zdecydowałem się na wędrówkę w celu rozbicia obozu, ponieważ w tamtym miejscu nad jeziorem nie można biwakować. Zrobiłem sobie przerwę w Północnych Górach Kaskadowych i spałem pod szczytami, które przypominały Alpy Szwajcarskie. Uwielbiam matę Z-Lite!

Obserwuj Seana na Instagramie: @jansenjournals

3. Imię i nazwisko: Alex „Puff Puff” Mason

Ukończone wędrówki

Pacific Crest Trail 2015

Zestaw do spania

materac Therm-a-Rest NeoAir i siedzisko turystyczne Z-Seat w celu zwiększenia komfortu cieplnego, śpiwór ZPacks 10 stopni, nadmuchiwana poduszka podróżna.

Dlaczego tak lubisz siedzisko Z-Seat?

Jest jaskrawożółte. Praktycznie niezniszczalne. Ultralekkie. Wodoodporne. Wygodne.

Czy znalazłeś jakieś nietypowe zastosowanie dla siedziska Z-Seat?

Użyłem go jako podkładki pod brzuch, gdy po 5 miesiącach wędrówki dotarłem do północnego końca szlaku.

Ulubione miejsce biwakowania na szlaku?

Jestem typem tchórza, więc biwakowałem bez namiotu tylko kilka razy. Kiedyś miałem panoramiczny widok na słońce zachodzące za wierzchołkami Mount Rainier, Mount St Helens i Mount Adams w Goat Rocks Wilderness w stanie Waszyngton.