Odtwórz wideo
System Therm-a-Rest SpeedValve umożliwia trzykrotnie szybsze napompowanie materaca… jeżeli użyjesz go prawidłowo. W filmie prezentujemy kilka sposobów, jak poradzić sobie z nadmuchaniem i zabezpieczeniem materaca z zaworem SpeedValve tak, aby cieszyć się komfortem spania do samego rana.

=====
TRANSKRYPT FILMU
=====

Cześć, jestem Audrey z firmy Therm-a-Rest. Pokażę teraz, jak prawidłowo posługiwać się zaworem typu SpeedValve, zastosowanym w materacach Therm-a-Rest. Zademonstruję kilka sposobów, jak w prosty sposób napompować i zabezpieczyć materac.

Po długim dniu na trasie zakładamy biwak i chcemy udać się na zasłużony odpoczynek.

Po wyjęciu materaca z pokrowca rozłóż go na równej powierzchni. Wyrównaj fałdy i załamania. Materac ułożony płasko i równo będzie łatwiejszy do napompowania.

Można również utrzymywać materac w pozycji pionowej, uważając aby nie był zgięty lub załamany.

Przed rozpoczęciem pompowania sprawdź, czy wewnętrzny fartuch zaworu ułożony jest równo i płasko wewnątrz i czy pomocniczy zaworek jest zamknięty.

Wdmuchuj powietrze do materaca, utrzymując usta w odległości ok. 15 cm , większa odległość będzie wymagała wykonania większej ilości oddechów.

Staraj się utrzymać strumień wdmuchiwanego powietrza równolegle do osi zaworu.

Aby jeszcze bardziej ułatwić pompowanie, można po kilku oddechach zwinąć materac przeciskając powietrze do jego tylnej części – następna porcja powietrza będzie miała mniejszy dystans do pokonania.

Pomiędzy poszczególnymi oddechami przymykaj zawór zwalniając paski zaciskowe – powietrze nie będzie uciekało z wewnątrz.

Mamy teraz wygodne legowisko do spania – trzeba jeszcze tylko zamknąć zawór. Wsuń do środka wewnętrzny fartuch i zwiń 7- krotnie zawór – teraz powietrze z pewnością utrzyma się przez całą noc. Po prostu zwijaj ciasno zwór unikając załamań – zapewni to niezawodne utrzymanie powietrza i nie obudzisz się w nocy na ziemi.

Zawór typu SpeedValve zapewni wygodny wypoczynek na następnej wyprawie.

Dowiedz się więcej o materacach z zaworem typu SpeedValve: https://thermarest.pl/speedvalve Zestawienie najlepszych materacy turystycznych i kempingowych: http://thermarest.pl/materace-turystyczne