Można wierzyć lub nie, ale jest więcej niż jedna metoda pompowania materacy NeoAir.Ten film pokazuje, jak to zrobić przy pomocy pięciu prostych sposobów.

Cześć, jestem Justine z firmy Therm-a-Rest. Dziś poznamy kilka różnych sposobów, jak napompować materace dmuchane NeoAir. Jest co najmniej pięć metod.

  1. Pierwsza z nich to nadmuchanie ustami.
  2. Druga to użycie woreczka-pompki, która wygląda tak (patrz film wyżej – 0:15s).
  3. Trzecia to użycie jako pompki pokrowca na materac, dołączanego do większości materacy
  4. Czwarta to użycie pompki NeoAir MiniPump,
  5. i ostatnia, chociaż równie dobra, to użycie pompki do materacy NeoAir TorrentPump.

Nadmuchanie materaca ustami

Pompowanie ustami jest najbardziej tradycyjną i pewną metodą, mogącą być planem „B” dla wszystkich innych metod, bo zawsze gotową do zastosowania. Jedną z cech materacy NeoAir jest to ,że nie mają wypełnienia z puchu naturalnego lub syntetyku, przez co nie ma obawy ich butwienia. Trzeba było ok.3 0 oddechów i czasu 1.5 min.

Pompowanie za pomocą pompki – pokrowca do materacy NeoAir

Mamy dwie różne możliwości pompowania przy pomocy pokrowców. Pierwszy jest mniejszy, dołączany do wielu modeli materacy, a tutaj mamy duży pokrowiec – pompkę (można kupić osobno na paker.pl). To jest wielki worek do różnych zastosowań, sprawdza się jako pokrowiec i jako pompka do materaca. W tylnej części ma niewielki otwór, nałóż go na zawór materaca i sprawdź, czy zawór materaca jest całkowicie odkręcony. Następnie nabierz po prostu powietrza do pokrowca i zroluj go sprężając powietrze wewnątrz. Kiedy materac będzie napełniony, złap za dolną część zaworu i zakręć zawór – nie pozwól aby z materaca uszło zbyt dużo powietrza. Materac jest gotowy do użycia. Potrzebne były trzy napełnienia worka; Czas: 1 min.10 sek.

Pompka do materaca Mini Pump

Pompka mini pump jest dołączana do wszystkich materacy NeoAir All Season, można ją również zakupić oddzielnie. Waży ok. 70 g (bez baterii), jest więc minimalnym obciążeniem w plecaku. Jest prosta w użyciu – zacznij od rozwinięcia materaca, następnie odkręć całkowicie zawór. Otwórz nakrywkę pompki, a pompka włączy się automatycznie. Nałóż końcówkę pompki na zawór materaca. Pompka pracuje. Pompowanie trwało ok.3,5 min i nie wymagało żadnego wysiłku.

Pompka do materaca Torrent Pump

Pompka TorrentPump może być zasilana z baterii CR 123 lub samochodowego gniazda zasilającego. Zademonstrujemy ją na przykładzie materaca kempingowego NeoAir Dream. Odkręć zawór materaca, następnie nałóż na niego końcówkę pompki i włącz pompkę. Pompowanie materaca NeoAir Dream (grubość – 10 cm!) przy pomocy pompki TorrentPump trwało poniżej 2 minut. Podsumowując, porównaliśmy pięć metod pompowania materacy dmuchanych NeoAir. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w przyszłych wyprawach. Jeśli chcesz zobaczyć film na youtube, kliknij tutaj: Pompki do materacy dmuchanych NeoAir [WIDEO] 

Gdzie kupić pompki do materacy dmuchanych?

Aby przejść do sklepu oficjalnego dystrybutora Therm-a-Rest na Polskę i nabyć pompki do materacy dmuchanych NeoAir, skorzystaj z poniższych odnośników:

  1. Pokrowiec – pompka do materaca NeoAir Pump Cack,
  2. Pompka do materaca NeoAir Mini Pump (na baterie),
  3. Pompka do materaca NeoAir TorrentPump (na baterie + możliwość podłączenia pod ładowarkę samochodową).

  *Wideo i transkrypt oryginalnie został zamieszczony na blogu ThermaRest.PL. Kliknij tutaj, aby go zobaczyć.