Amerykański rynek to najbardziej wymagający rynek. Najnowsze koncepcje, najlepsze technologie, materiały które dopiero co opuściły kosmiczne laboratoria i nauka zaprzęgnięta w służbie biznesu jak nigdzie indziej na świecie. Amerykańscy klienci są wybredni, wymagający, upierdliwi i szukają dziury w całym. Ale to dzięki nim amerykańskie produkty są funkcjonalne, proste w obsłudze, niezawodne, długo służą i…są po prostu ładne.

Lubię obserwować jakie nagrody przyznają branżowe amerykańskie periodyki. Te nagrody wyznaczają trendy i pokazują jak cały turystyczny rynek ewoluuje. Mam pewność, że redaktorzy outdoorowi nie tylko znają się na rzeczy, ale rzetelnie przetestowali wszystko w praktyce. Mamy już produkty wyróżnione za rok 2014 przyznawane przez bardzo opiniotwórczy magazyn OUTSIDE.

W kategorii namioty turystyczne wygrała firma MSR z nową odsłoną “starej” Hubby.  Piszę “starej” bo to najbardziej popularny namiot dwuosobowy w USA. Coś na miarę Volkswagena Garbusa. Ulepszyć coś, co było doskonałe i dostać jeszcze nagrodę za najlepszy namiot na wybrednym amerykańskim rynku – czapki z głów dla MSR. Jak to zrobili?

Najnowsza Hubba Hubba ma symbol NX (Next Generation) – to faktycznie następna generacja, a konstruktorzy dokonali rzeczy niezwykłych.

Przede wszystkim poprawili kształt namiotu, tak aby jego objętości i miejsca do życia było jeszcze więcej (jest szerszy i nieco krótszy, ale bez obawy – każdy chłop do 200 cm wzrostu się wygodnie wyśpi).

Być może zastanawiasz się, czy kupić właśnie ten namiot, czy może jakiś inny. Dlatego przygotowaliśmy kompleksowy poradnik w temacie. Kliknij w link, aby dowiedzieć się jaki namiot turystyczny wybrać.

Ten namiot daje postawić się tam, gdzie nie ma dużo miejsca. Co więcej – zredukowano wagę całej konstrukcji – i to o ponad 250 g! Udało się to zrobić poprzez użycie lżejszych zamków, oraz zastosowaniu dwukrotnie cieńszej tkaniny zewnętrznej. Bez obawy – mimo zmiany tkaniny jej wytrzymałość pozostała taka sama jak w poprzedniej wersji. Zmienił się też kolor, zielony tropik zastąpiła “mleczna mgła” przez co na pewno w środku będzie jaśniej a w słoneczne dni wiosny i jesieni – cieplej.

Komora z szarej z brązową podłogą zamieniła się w szaro czerwoną. Jest też pewnie więcej użytecznych “patentów” i inżynieryjnych usprawnień, i obiecuję opisać je wszystkie jak tylko uda mi się wyruszyć z NXem w teren.

Zobacz również test namiotu turystycznego Hubba Hubba NX Rafała Króla

Rafał Król
www.expeditions.pl