Dwudziestego dziewiątego grudnia (29.12.2017) ruszyła Narodowa, Zimowa Wyprawa “K2 dla Polaków”, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. Jej celem jest pierwsze w historii – zimowe wejście na ostatni, niezdobyty w zimowych warunkach ośmiotysięcznik – szczyt K2 (8 611 m n.p.m.) znajdujący się w paśmie górskim Karakorum, w Pakistanie.

„To niezwykły moment. Za chwilę ruszymy w dobrze nam znaną drogę, prowadzącą do góry, która jeszcze nikogo nie wpuściła zimą. Chcemy to zmienić. K2 zimą to zwieńczenie marzeń o zimowym himalaizmie.” – mówił Krzysztof Wielicki.

31 Grudnia ekspedycja w doskonałych nastrojach dotarła do Skardu drogą lotniczą, gdzie zapakowała na miejscowe Jeepy cały potrzebny sprzęt. Wśród nich znalazły się bestsellery topowych marek wiodących prym na rynku outdoorowym – m.in. Therm-a-Rest, Platypus, MSR, a także GoSystem.

Poniżej prezentujemy listę sprzętu najwyższej jakości – wybraną przez członków wyprawy jako te, które w najtrudniejszych warunkach sprawdzają się najlepiej.

Sprzęt Outdoorowy Pakera biorący udział w Narodowej Zimowej Wyprawie na K2

Kuchenki Turystyczne

Akcesoria Kuchenne

Garnki i Naczynia Kuchenne

Karimaty i Materace Turystyczne

Każdy z uczestników zimowej wyprawy na K2 zabrał ze sobą również składaną (gdy jest pusta, można zwinąć i schować w część górną) butelkę Platypus Meta Bottle o pojemności 0,75 L i 1 L. Więcej informacji o butelkach tutaj. Cieszymy się, że sprzęt od MSR, Platypus, GoSystem i Therm-a-Rest został wybrany przez członków ekspedycji – to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć, jak sprawdza się w najtrudniejszych spotykanych na Ziemi warunkach. Oprócz wyposażenia, Paker i Aktywny Bakcyl będą na bieżąco śledzić losy wyprawy. Bieżąca relacja będzie dostępna na naszych blogach. Zachęcamy także do śledzenia oficjalnej strony ekspedycji, profilu na Facebooku oraz wypatrywania informacji w innych mediach.