Rakiety MSR śnieżne Lightning Explore damskie
Rakiety MSR śnieżne Lightning Explore damskie Rakiety MSR śnieżne Lightning Explore damskie Rakiety MSR śnieżne Lightning Explore damskie Rakiety MSR śnieżne Lightning Explore damskie
Rakiety MSR śnieżne Lightning Explore damskie

Rakiety MSR śnieżne Lightning Explore damskie

Sprzęt turystyczny niezbędny do wielogodzinnych wędrówek w trudniejszym, zaśnieżonym terenie. Chroni przed zapadaniem się w zaspy, umożliwia marsz nawet w sypkim, kopnym śniegu. Doskonały do wielogodzinnych zimowych wędrówek. Model skonstruowany specjalnie dla kobiet.

Więcej szczegółów

Nowy produkt

1 499,99 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 1 499,99 zł
Ten produkt nie występuje już w magazynie

Opinie Opinie:

0 1 2 3 4
0/5 - 0 opinii

Rozwiń oceny
0 1 2 3 40
0 1 2 3 00
0 1 2 0 10
0 1 0 1 20
0 0 1 2 30

 Dodaj opinię Opinie Opinie
 
Więcej informacji

Aluminiowe, lekkie rakiety śnieżne umożliwiają poruszanie się w każdym rodzaju śniegu, po każdym terenie. Dwa rozmiary pozwalają precyzyjnie dobrać sprzęt do indywidualnych potrzeb oraz wagi użytkownika.

 • Kraj produkcji: USA
 • Materiał: lotnicze aluminium, tworzywo
 • Rozmiary: 22'' – 56 cm x 20 cm; 25'' – 64 cm x 20 cm
 • Na rozmiar buta: uniwersalny, 35,5-48
 • Waga: 22'' - 1598 g 25'' - 1655 g
 • Gwarancja: limitowana czasowo, udzielana przez producenta

Model damski, dostosowany do lżejszej, kobiecej sylwetki: rakiety są węższe, szczególnie w tylnej części, inaczej wyprofilowane, mniej ważą. Wiązania są węższe i krótsze. Stworzony dla turystek, które cenią lekkość sprzetu i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Idealne, jeśli wybierasz się zimą na Islandię, w Alpy lub w Himalaje. Rakiety śnieżneMSR Ligthning Explore jako jedyne w ofercie firmy są wyposażone w technologię Axis Gait. Umożliwia ona ustawienie wiązań pod kątem w stosunku do osi rakiety. Dzięki temu trawersowanie stromych stoków jest łatwiejsze, a na płaskim terenie unikamy nadepnięcia na końce rakiet. Ustawienie wiązania zmienia się jednym pociągnięciem linki.

Zimą wędruje się z większym wysiłkiem i wolniej. Mróz, lód, krótki dzień i konieczność przedzierania się przez głęboki śnieg potrafi wyczerpać każdego, może zagrażać zdrowiu i życiu. Zakładając na stopę rakietę, zwiększasz powierzchnię buta. Sprawia ona, że przestajesz zapadać się w zaspy, a spodnie i buty są mniej ośnieżone. Marsz staje się łatwiejszy i szybszy, a zimowa wycieczka znacznie przyjemniejsza. Warto je mieć, choć nie służą do zjazdu czy biegania jak narty, bo dzięki nim da się przejść przez zasypany śniegiem leśny gąszcz, gdzie narty zaczepiałyby o korzenie.

Jak to jest zrobione?

Rakieta śnieżna MSR to połączenie ramy z lotniczego aluminium, wyposażonej w zęby (zapewniają znakomitą przyczepność do śnieżnych i lodowych powierzchni) oraz elastycznego, odpornego na mróz tworzywa. Wiązania HyperLink to kombinacja dwóch pasków z mrozoodpornego tworzywa: na śródstopiu i na pięcie. Zapina się je intuicyjnie i szybko, stabilnie mocują rakietę do buta, nie pozwalają mu się wysunąć. Nie powodują uczucia ucisku na stopę, nawet po wielogodzinnej wędrówce. Technologia Axis Gait pozwala na ustawienie wiązań pod kątem w stosunku do osi rakiety – zmian położenia dokonuje się jednym pociągnięciem linki. Dwa atakujące zęby Pivot Crampon z przodu aluminiowej ramy zapewniają równowagę i przyczepność, wbijając się w śnieg przy każdym kroku. Podpórka Televator pod piętą zapewnia komfort na bardziej stromych podejściach: łatwo podnosi się ją i opuszcza – bez schylania się, kijkiem trekkingowym. Można zamocować przedłużki z tyłu każdej rakiety: zwiększą powierzchnię nośną, ułatwiając marsz osobom o większej wadze lub idącym z większym ciężarem. Przedłużki to sprawdzone wsparcie, gdy śnieg jest wyjątkowo sypki lub plecak bardzo ciężki.

Jak dobrać rozmiar? Rakiety MSR są uniwersalne: pasują do każdego rozmiaru butów od 35,5 do 48. Wielkość dobiera się do wagi użytkownika z przewidywanym na trasie obciążeniem:

22'' – do wagi 80 kg; z przedłużkami – do 109 kg

25'' – waga 54-100+ kg; z przedłużkami – 54-123 kg

Zalety rakiet MSR:

 • znacznie ułatwiają wędrówkę w terenie zimą
 • uniemożliwiają zapadanie się w głębokim śniegu
 • pozwalają pokonać zaspy, których nie da się przejść tylko w butach
 • izolują buty od śniegu, dzięki czemu stopy mniej marzną
 • pomagają oszczędzać siły
 • zwiększają bezpieczeństwo, skracając czas marszu i umożliwiając dotarcie do celu w zaplanowanym terminie
 • są łatwe do założenia nawet w rękawicach z jednym palcem
 • unikalna technologia Axis Gait umożliwia łatwą zmianę ustawienia rakiet pod kątem, co ułatwia podchodzenie na stokach
 • łatwa do regulacji podpórka Televator pod piętą, zapewnia komfort podchodzenia na stromych stokach

Ten produkt objęty jest trzyletnią gwarancją producenta. Czytaj więcej.

Paker sp. z o.o. nie prowadzi weryfikacji czy opinie publikowane na stronie sklepu opinie pochodzą od klientów, którzy dokonali zakupu lub używali konkretnego produktu.

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Przejdź do kasy