Rakiety śnieżne MSR Revo Ascent
Rakiety śnieżne MSR Revo Ascent Rakiety śnieżne MSR Revo Ascent Rakiety śnieżne MSR Revo Ascent Rakiety śnieżne MSR Revo Ascent Rakiety śnieżne MSR Revo Ascent
Rakiety śnieżne MSR Revo Ascent

Rakiety śnieżne MSR Revo Ascent

Sprzęt turystyczny niezbędny na zaśnieżonym, trudnym i stromym terenie. Chroni przed zapadaniem się w zaspy, umożliwia marsz nawet w sypkim, kopnym śniegu. Doskonały do wielogodzinnych zimowych wędrówek. Model uniwersalny.

Więcej szczegółów

Obniżka!
Nowy produkt
Limited special offer

824,99 zł

1 099,99 zł

-25%

Produkt w magazynie - wysyłka natychmiast!
Ostatnie egzemplarze!

- +


 
Więcej informacji

Wędrówki zimą są trudniejsze niż latem. Głęboki śnieg, zimno, krótki dzień. Wędruje się trudniej i wolniej. Przedzieranie się piechotą przez głęboki śnieg może wyczerpać każdego i odebrać ochotę na wędrowanie a czasem może nawet być zagrożeniem dla zdrowia. Ale istnieje rozwiązanie. Są to rakiety śnieżne. Zakładając rakiety na nogi zwiększasz powierzchnię butów, nie zapadasz się po kolana a czasem i głębiej a twoje spodnie i buty nie mają stałego kontaktu ze śniegiem. Wędrówka jest wygodniejsza, szybsza i efektywniejsza. A także - przyjemniejsza. Te rakiety umożliwiają komfortowe poruszanie się w każdych warunkach i w każdym terenie. Żaden śnieg nie będzie ci straszny.

Model damski jest dostosowany do kobiecej specyfiki - rakiety są węższe, szczególnie w tylnej części i trochę inaczej wyprofilowane. Wiązania są także węższe i krótsze. To pozwala na redukcję wagi.

Dwa rozmiary pozwolą na precyzyjny dobór rakiety do indywidualnych potrzeb. Rakiety dobiera się do przewidywanej wagi użytkownika liczonej razem z obciążeniem.

Konstrukcja:

Konstrukcja rakiet to połączenie ramy z lotniczego aluminium i elastycznego, odpornego na mróz plastiku. Rama jest wyposażona w zęby, odpowiadające za znakomitą przyczepność do każdego śnieżnego i lodowego podłoża. Różnicą pomiędzy modelem Lightning a Revo jest właśnie konstrukcja tej ramy. Wiązania Posilock to kombinacja czterech pasków, trzy na śródstopie i jeden na piętę, wykonane z wytrzymałego na mrozy plastiku. Materiał pozostaje elastyczny aż do temperatury -29 C. Precyzyjne, dwupunktowe mocowanie nie pozwoli butowi wysunąć się z wiązania. Dwa atakujące, ostre zęby Torsion Crampon z przodu zapewniają doskonałą przyczepność na twardym podłożu, wgryzając się w śnieg przy każdym kroku. Dodatkowo "odpychają się" od śniegu, ułatwiając krok. Podpórka Televator pod piętę zapewnia komfort na stromszych podejściach. Można ją podnieść i opuścić bez konieczności schylania się, samym tylko kijkiem trekingowym.

Możliwość zamocowania przedłużek z tyłu rakiety. Przedłużka zwiększa powierzchnię nośną i podwyższa limit wagowy użytkownika. Przedłużki warto mocować przy wędrówce przez wyjątkowo kopny śnieg lub z większym obciążeniem.

  • Waga: 22'' - 1745 g 25'' - 1926 g
  • Rozmiary: 22'' - 56 x 20 cm, 25'' 64 x 20 cm,

Jak dobrać rozmiar rakiet:

  • 22'' - do wagi 80 kg, z przedłużkami do 114 kg (liczonej z obciążeniem). Rozmiar butów uniwersalny 35,5 do 48.
  • 25'' - waga w zakresie 54 - 100+ kg, z przedłużkami 54 - 127 kg (liczonej z obciążeniem). Rozmiar butów uniwersalny 35,5 do 48.

Zalety:

  • znaczące ułatwienie zimowych wędrówek
  • Wyeliminowanie zapadania się w głębokim śniegu
  • Możliwość przejścia przez głęboki śnieg tam, gdzie przejście na piechotę jest zasadniczo niemożliwe
  • Izolacja od śniegu - jest nam cieplej w stopy
  • Wysiłek wkładany do tej pory w przedzieranie się piechotą przez śnieg można zainwestować w podziwianie pięknych widoków

Wykonano w USA.

Ocena:
0 1 2 3 4
0/5
z 0 Opinie
Filtruj:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Przejdź do kasy