Rakiety śnieżne MSR Lightning Trail
Rakiety śnieżne MSR Lightning Trail

Rakiety śnieżne MSR Lightning Trail

Sprzęt turystyczny niezbędny na płaskim, zaśnieżonym terenie. Chroni przed zapadaniem się w zaspy, umożliwia marsz nawet w sypkim, kopnym śniegu. Doskonały do wielogodzinnych zimowych wędrówek. Model uniwersalny.

Więcej szczegółów

Obniżka!
Nowy produkt
Limited special offer

787,49 zł

1 049,99 zł

-25%

Produkt w magazynie - wysyłka natychmiast!
Ostatnie egzemplarze!

- +


 
Więcej informacji

Wędrówki zimą są trudniejsze niż latem. Głęboki śnieg, zimno, krótki dzień. Wędruje się trudniej i wolniej. Przedzieranie się piechotą przez głęboki śnieg może wyczerpać każdego i odebrać ochotę na wędrowanie a czasem może nawet być zagrożeniem dla zdrowia. Ale istnieje rozwiązanie. Są to rakiety śnieżne. Zakładając rakiety na nogi zwiększasz powierzchnię butów, nie zapadasz się po kolana a czasem i głębiej a twoje spodnie i buty nie mają stałego kontaktu ze śniegiem. Wędrówka jest wygodniejsza, szybsza i efektywniejsza. A także - przyjemniejsza. Ten model rakiet jest stworzony dla turystów, którzy cenią sobie lekkość i wygodę. Na długie wędrówki po lasach i polach. Żaden śnieg nie będzie ci straszny.

Dwa rozmiary pozwolą na precyzyjny dobór rakiety do indywidualnych potrzeb. Rakiety dobiera się do przewidywanej wagi użytkownika liczonej razem z obciążeniem.

Konstrukcja:

Elastyczny materiał rozpięty na ramie z aluminium lotniczego, uzbrojonej w 70 zębów. Takie rozwiązanie powoduje, ze rakiety są doskonale przyczepne i w głębokim śniegu i na twardym lodzie. Dzięki zastosowaniu materiału dodatkowo ujmuje im to wagi. Wiązania DuoFit to klasyczne wiązanie rakietowe. Trzy paski: jeden na śródstopiu, drugi na kostce, trzeci na pięcie, stabilnie mocują but do wiązania, utrzymując go nieruchomo. Dwa atakujące zęby Pivot Crampon z przodu zapewniają doskonałą przyczepność na twardym podłożu, wgryzając się w śnieg przy każdym kroku.

Możliwość zamocowania przedłużek z tyłu rakiety. Przedłużka zwiększa powierzchnię nośną i podwyższa limit wagowy użytkownika. Przedłużki warto mocować przy wędrówce przez wyjątkowo kopny śnieg lub z większym obciążeniem.

  • Waga: 22'' - 1089 g 25'' - 1494 g
  • Rozmiary: 22'' - 56 x 20 cm, 25'' 64 x 20 cm,

Jak dobrać rozmiar rakiet:

  • 22'' - do wagi 80 kg, z przedłużkami do 114 kg (liczonej z obciążeniem). Rozmiar butów uniwersalny 35,5 do 49,5.
  • 25'' - waga w zakresie 54 - 100+ kg, z przedłużkami 54 - 127 kg (liczonej z obciążeniem). Rozmiar butów uniwersalny 35,5 do 48.

Zalety:

  • znaczące ułatwienie zimowych wędrówek
  • Wyeliminowanie zapadania się w głębokim śniegu
  • Możliwość przejścia przez głęboki śnieg tam, gdzie przejście na piechotę jest zasadniczo niemożliwe
  • Izolacja od śniegu - jest nam cieplej w stopy
  • Wysiłek wkładany do tej pory w przedzieranie się piechotą przez śnieg można zainwestować w podziwianie pięknych widoków

Wykonano w USA.

Ocena:
0 1 2 3 4
0/5
z 0 Opinie
Filtruj:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Przejdź do kasy